Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miket szokott enni a családod,...

Miket szokott enni a családod, 1 év feletti babával?

Figyelt kérdés

Tudom, ételek kategória de egyben hozzátáplálás is nekem.


Lassan 1 éves babám nagyon jól eszik, de a hócipőm teli a pürékkel és a babacsintával. A pürét ímmel ámmal eszi, nagyon szeret csipegetni, jól mennek a darabkás ételek.


Szeretnék egyszer főzni a családnak, és ehez bababarát ötletek kellenének.


Nem kell recept, csak a kaja neve ami nálatok szokott lenni.


Evett már tészta félét, meg rakott karfiolt, azt csípte, és lassan bevezetném, hogy enyhén sózzak. Már evett párszor olyat amihez adtam egy nagyon kevés sót.


A kérdés, hogy akinek azt eszi a babája amit a család 1-1,5 évesen az mit főzött ezen a héten?


Köszi!


2021. ápr. 11. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
1 évesen már simán rég azt ette amit mi. Ugyan úgy elkészítve. Semmi baja nem lesz ha nem babacsintával eteted
2021. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Chilis bab, rántott hal rizzsel, paraszttarhonya savanyúsággal, csirkemell-rizs, túrógombóc. Nálunk ez volt a héten a menü, evett mindenből.
2021. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt eszik amit mi.

Ma túrós csuszát főztem.

Tegnap paprikás krumplim volt.

De a pörkölt tésztával nagy kedvencük

Én nem szoktamnagyon sózni (a férjem inkább tesz bele külön) viszon fűszerezni (fokhagyma, bors stb) szoktam.

Már kb 2 hónapja nem főzök külön.

2021. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Él hal a tésztás dolgokért. Legjobban a pörköltet szereti. A húst kicsit nehezen eszi. Nem is mindig eszi meg. De amúgy bármit megeszik amit megfőzök neki.
2021. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindent eszik ne túl erősen sósan és nem túl Borsosan ennyi.
2021. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A kolbászt is eszi a paprikáskrumpliból pl? Azért pürézek csak napi egyszer, mert a húst nem tudja megrágni. De már terhes a dolog. Ma kapott egy kicsit a lasagnemból, nem annyira csípte, de a krumplit megette a húslevesből, máshor csak úgy tolta a levesből a répát, most nem kellett, egyik nap zabálja a pestos tésztám másik nap kiköpi. Nem mondom hogy finnyás de nem tudom kijelenteni egy ételről se hogy na ezt tuti megeszi.


Sírba visz 🙂

2021. ápr. 11. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A paprikás krumlit lecsó kolbásdzal csinálom. De a rakott krumbliba teszek ezt is azt is. Abból simán megeszik a fustölt kolbászt. Jól megsül benne, már szinte mállik szét atomjaira.

De nekem a husikat is simán elrágcsálják, pöriből vagy a tejszines brokkolis csirkemellet is. Feldarabolom nekik, kicsit több szaftot teszek a tésztáhot h jobban csússzon.

Spenótos pennét is szoktam.

Azt garnélával, vagy füstölt főtt tarjával. Abból is megeszik a rákot is, vagy a husit.

A pépek már nem kellenek nekik. Ezért tészta, rizs, kuszkusz (ezt én aszalt gyümivel csinálom)

2021. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma(vasárnap): Még maradt a tegnapi kajából, ezért csak valami nagyon egyszerűt akartam csinálni, így mozzarellát tekertem sonkába.

Szombat: Grillkolbász bulgurral.

Péntek: Töltött husi sült krumplival.

Csütörtök: pizza és medvehagymás pogácsa

Szerda:Sajtos virsli

Kedd: Krokett salátával

Hétfő:maradék


Mindent eszik az 1 évesem, amit mi is.

2021. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ugyanazt, amit mi.

A héten volt sajtleves, májgombóc leves, borsóleves, rakott krumpli, túrós csusza, babfőzelék virslivel, rántott pulykamell kuszkusszal, grill sajt bulgurral és bulgurcoch. Sütöttem sajttortát, ma este palacsinta lesz valamilyen krémlevessel.

2021. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen már én sem főztem neki külön. Nálunk hétfőn brassói volt pulykamellből, kedden lyoni(hagymás) csirkemell rizzsel, szerdán spenótfőzelék tojással, csütörtökön cézár saláta grillsajttal, pénteken pizza, szombaton grilleztünk, ma meg tárkonyos vadraguleves és klasszik rántott hús volt. Mindenből evett.
2021. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!