Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 16 hónapos nem hajlandó...

16 hónapos nem hajlandó normális ételt enni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehet ez túlzás mert a főtt csirke, sült krumpli,banán,joghurt,abonett az lecsúszik. Nyilván az édesség menne,is ha adnám,de nem adom. A gond ott van, hogy elkezdtük a hozzátáplálást es egyre több mindent utasitott el,akkor ha nem evett a főztömből bontottam egy üvegeset azt megettr. Most ott tartunk,hogy a normal ételt meg se akarja kóstolni,csak üveges ( neha az se) probaltam mindent üvegbe normál kaja,kiéheztettem stb.annyi érek el vele,hogy éjjel kel tápszerért mert éhes. Most mit tegyek? Ilyen nagy gyerekként egyen üvegeset aztán majd kinövi?
2021. máj. 10. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Miket főzöl?
2021. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyám mondása: azt kell adni neki, ami eszik. És be is válik, nem eröltetek semmit. Az én fiam pl. vega, húst nem akar enni. Azért mindig megpróbálom és néha azért lemegy egy pár falat. Mindig próbálgatok újdonságokat is azért. De nem idegeskedek. Unokaöcsém pirítóson és füstölt sonkán nőtt fel. :)
2021. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1es mindent. Ezt most így nem tudom felsorolni mert változatosan és finoman főzök mindenfélét.


2es és hogy jutottál el a nem idegeskedek fázisig? Van egy nagyobb gyerekem,ő mindent meg eszik,én ezzel a helyzettel nem tudok mit kezdeni....

2021. máj. 10. 12:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam az üvegeset nagyon sokáig, most már azt sem eszi meg és mást sem, 4 éves lesz, van hipp gyerekétel 1-3 évesnek, darabos, nem annyira bébiétel jellegű, müllerben lehet kapni, én örültem amíg azt legalább megette, van halas, húsos, egészségesebb, mint a nem evés.
2021. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az üveges sokszor praktikus, de sajnos leszoktatja a főztödről. Ezek úgy vannak kikìsérletezve, h.a gyerekek megegyék. Olyan az állaga, íze, amit nem tudsz produkálni, ha ezeket szokta meg.

Egyetek együtt, nézza, ahogy ti esztek. Ne legyen esemény, h.eteted, az evés neku természetes öröm, laza hangulatú dolog legyen, ne anya miatti feszkó.

2021. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam ötös,semmit nem értem el vele sajnos :(
2021. máj. 10. 13:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 4es,és akkor mit eszik a gyermeked?
2021. máj. 10. 13:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Ma megette a húslevest, 1 virslivel, de ez kb. évente jön össze. Reggelire gabonapelyhet és müzliszeletet eszik, ebéddel megkínálom, de nem fogadja el, néha rántotthus szélét megrágja, sült krumplit ketchuppel megeszi, régebben evett főtt tojást, már nem. Amiket eszik: pufi, rizschips, ropi, zabszelet, túró rudi, gyümölcspüré, joghurt, tulajdonképpen mást nem eszik meg, kap tápszert is, egyébként nagyobb a súlya, mint sok más 4 évesnek, 18 kg.
2021. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Együtt esztek? Önállóan eszik?


Nekem ekkor(16 hó körül) kezdett válogatni a lányom és nem megenni azokat, amiket előtte igen.


Amit még észre vettem hogy ha barátokkal találkozunk akkor látják egymást enni az egykorúak és "húznak" egymáson.

2021. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem úgy sikerült elengednem, hogy egészséges és megfelelő a súlya. Amire szüksége van a szervezetnek, azt úgyis megkívánja. Ma eddig Jogobellát ivott és ropit evett mellé. Hát na. Van hogy én sem kívánok sok mindent, pláne melegben.. egyébként a foga miatt is nehezebben ehet. Nálunk most épp fogzás van, ilyenkor csak játékkal a kezében hajlandó enni. Vagy mesét teszek be neki, de ezt csak megsúgom halkan, mert itt a gyakorin ez egy fő bűn.
2021. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!