Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos kisfiam dühkitörése...

16 hónapos kisfiam dühkitöréseit hogyan kéne lereagálnom? Egyáltalán normális viselkedés ez?

Figyelt kérdés

Mindig is érzékenyebb gyerek volt, sokat sírt. 14 hónaposan kezdődtek a hisztirohamok. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, vagy nem kaop meg alamit, akkor megüt, belém harap. De volt már rá példa, hogy toporzékol, a fejét rázza, és ha nem talál valamit, amit földhöz csaphat, akkor beleharap az ajtófélfába, vagy a bútorok sarkaiba.

Teljesen tanácstalan vagyok.

Nem tudom, hogy kéne kezelnem ezeket a dolgokat, mert már napi szintűvé váltak.

Egyáltalán normálisnak mondhatók az ilyen mértékű hisztik?



#hiszti #dühroham #agresszív #Nemtudomkezelni #Rosszanyavagyok
2020. szept. 2. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Azért műsorozik mert van hozzá közönség.Harapja az ajtót, váljon egészségére, ha te erre nem csinálod meg amiért hisztizik, akkor egy idő után abba hagyja, mert látja hogy nem ér célt vele.

Normális.Kezd kialakulni a saját akarata, amellett sokszor frusztrált, mert sokmindent nem szabad amire kíváncsi volna.

2020. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Én adtam neki zuhanyt. Nagyobb korában meg kapott a seggére. Hamar leszokott az ilyen undorító hisztiről.
2020. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
6%
Nézz utána az autizmus spektrum zavarnak. A leírtak alapján én erre merek gyanakodni. Persze, az autizmusnak több tünete van, de az egyik legkönnyebben felismerhető tünet a dühkitörések. Nézz utána és figyeld meg, hogy vannak-e még egyezések, ha van, akkor vidd el gyermekpszichológushoz, ha nincs több egyezés, akkor ez valami más, vagy lehet, hogy majd kinövi
2020. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Normális. És sok szeretettel és türelemmel. Legalább ezerszer kell elmondani, hogy ez "fáj, simogass inkább". Plusz terelés, figyelem átirányítás, következetesség, ugyanakkir kevés merev szabály, ahol lehet választási lehetőség adása... dióhéjban.
2020. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

"Normális" gyerek is tud ilyen hisztiket produkálni :)

Némelyik nagyon nehezen viseli el, ha valamit nem tud vagy nem szabad, aztán ehhez jön a ráhagyó nevelés (inkább megkapja ne hisztizzen) és megtanulja, hogy ez a viselkedés hasznos.

Le lehet róla szoktatni és le is kell, de nem a világ vége azért.

Mindig következetesnek kell lenne, ez fontos, amit egyszer nem lehet, azt máskor sem.

2020. szept. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Hát én biztos elverném, egy idő után leszolna róla..
2020. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Van ilyen időszak. Ha következetes az ember, akkor viszonylag gyorsan elmúlik. Pl. rá lehet hagyni. Majd ha megnyugodott, akkor le kell ülni vele beszélgetni. Szeretettel, elmondani neki, hogyha kéri, akkor átbeszélitek és megkaphatja, de ezzel a viselkedéssel nem ér el semmit.

Nekünk nagyon bevált a dadás módszer (régen volt ilyen műsor a tv-ben) a bünti székkel. Ha megy a hiszti, akkor egy hang nélkül odatesszük, megindokoljuk két mondatban, hogy miért és kész. Amíg meg nem nyugszik, visszatesszük/ott kell maradnia. Az elején volt hogy 15 perc leforgása alatt szerintem 546-szor tettük vissza, de miután látta, hogyha kell, akkor egésznap ezt fogjuk művelni, feladta. Amikor megnyugodott, akkor átbeszéltük, miért került oda. Én nem mondom, hogy nincs hiszti sosem, de azért ennyire szélsőségesek már nincsenek nálunk.

2020. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Pont azért vannak ma ilyen kis degenerált gyerekek mert úgy kell bànni velük mint a hímestojàssal. Itt rontjàk el sokan, utána meg nem tudjâk mit kellene tenni
2020. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Igen, utolsó. Csak ma már a nevelés nem divat sajnos..


És nem a bántalmazásra gondolok, mielőtt valaki félremagyarázná!!


Tereljük el a figyelmét, de nehogy megmondjuk neki, hogy nem szabad! Isten ments! Még tanulna valamit...

2020. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Uhh baszki, itt mindenki szülő?

Autizmus 16 hónaposan? 3-4 éves kortól diagnisztizálják. Csak könnyebb rámondani hogy beteg, mert akkor anyuka gyűjti a bókokat, hogy milyen nehéz neki, amiért ilyen különleges gyereke van. Hagyjuk már ezt, hogy mindenre autizmust kiáltunk.


Aztán.


Verni egy 16 hónapost? Konkrétan másfél éves sincs. Meg hideg zuhany. Ahha, igen, majdha kiskamasz akkor talán kap egy pohár vizet, de verni? Másképp nem megy? Gyenge szülő választja a verést.


Magyarázni, meg putyukálni sem kell, mert abból nem tanul semmit. Csak elkenjük a problémát.


Egyedül az első írta jól, nem kell jutalmazni a hisztit! Sem figyelemmel, sem kiabálással, sem ölelgetéssel. Figyelmen kívül kell hagyni, és akkor rájön, hogy semmit nem ér el vele.


Amíg a hisztire érkezik valami reakció, addig használni is fogja.

2020. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!