Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem akar enni zöldséget,...

Miért nem akar enni zöldséget, és főtt ételt?

Figyelt kérdés

1 éves és nem akar rendes ételt enni, ami az én hibám is, mert ha nem eszi meg amit főztem, akkor adok neki olyat amit megeszik. Szerencsére a kedvencei nem egészségtelenek, de nem eheti mindig ugyanazt....


Az összes gyümölcsöt szereti (ami nagyon jó), a tejtermékeket szereti, joghurtot, sajtot, tejfölt, szereti az aszaltgyümölcsös babaműzlit (ezt köztes étkezésnél kapja) illetve a vitaminnal dúsított babakekszet is imádja, de ezt se szoktam neki főételként adni persze, szereti még a kenyeret is magában, és néha megeszi a tojást is.


Akárhányszor főzök azt meg se kóstolja, dobja le a földre, hozzámvágja a kanalat ha kanalas étel, nem szereti a tésztát, rizst, krumplit, se más zöldséget se nyersen, se főzve, se egyben, se pürésízve, se muffintésztába csempészve, se kisütve, sehogy.


Illetve nem eszik húst se.


Volt már többször rakott brokkoli, leeszi a tejfölös sajtot a tetejéről, a brokkolit nem eszi meg, a tésztát megrágcsálja és kiköpi, még pizzát is csináltam neki, leette a sajtot és ment a kukába a többi.


A vicces, hogy ha otthagyom az asztalt, az apjával eszik! Szerintem már érzi rajtam hogy utálok etetni, mert frusztrál hogy nem ízlik neki a főztöm. Full kudarc az egész.


2021. máj. 14. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hozzàtáplálás kezdetekor sem evett zöldségpürét v.párolt/sült zöldséget?
2021. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor még evett, a kedvence az uborka volt, most hozzámvágja, evett zöldségpürét, és a főtt répát is ette, krumplit is, édesburgi püré, tök, nen olyan rég rántott cukkinit is, volt időszak hogy ette a tésztát ez ilyen új dolog, hogy nem hajlandó semmit szinte.
2021. máj. 14. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

"ami az én hibám is, mert ha nem eszi meg amit főztem, akkor adok neki olyat amit megeszik."


Ezért.

Ha éhes lesz megeszi.

2021. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez másfél évesen kezdödött, most 4 éves lesz és szinte semmit nem eszik, vannak ilyen gyerekek, gyógymódot nem tudok rá, én mindig odaadom neki az ebédet, nem kell neki és akkor adok valamit, amit megeszik, lehet korábban kellett volna erőltetnem, hogy nem adok mást.
2021. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3# zöldet kaptál tőlem mielőtt megsértődnél, én mindig zöldet adok ha kérdésem van.


Azt nem értem, hogy eddig ette, konkrétan a kedvence volt az uborka most meg hallani se akar róla.

2021. máj. 14. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértődtem meg.

De volt itt egy kérdés amikor anyu nem értette a gyerek miért nem issza meg a vizet csak a kubut.

De azért adta neki.

2021. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálunk csak víz megy szerencsére.


Csak amíg viszonylag egészségeseket eszik, nem tudom erőltetnem kell-e.


Ok, nem eszi a brokkolit meg a zöldbabot, répát, de eszik helyette málnát, áfonyát, körtét, sajtot, joghurtot etc.


Azt se akarom, hogy olyan legyen mint az apja, akire erőltették a zöldséget, és mai napig nem hajlandó azt enni.

2021. máj. 14. 16:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Tanácsot nem tudok adni, nálunk is ez a helyzet.. 14 hónapos, ha otthagyom az asztalnál ő is eszik, de ha visszamegyek abbahagyja.. Érdekes
2021. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!