Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sàrgabarack lekvàr készítés...

Sàrgabarack lekvàr készítés babáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnèk sárgabarackból készíteni lekvárt 2 barátnőm babàjának. :) igaz nem tudom mikortól ehetnek majd, de csak az lenne a kérdésem, hogy az jó, ha nem rakok bele semmi cukrot? Csak simàn elrakom nekik “mindenmentesen” üvegbe?

Aki csinàlt ilyet, hogy csinálta?

Egyik nap csinàltam magunknak, de mèg kevéske cukorral is savanykásnak éreztem. ( tudom, h ez a barack érettségétől is függ, de sajnos a túl érettek mindig leesnek, nem lehet már felhasznàlni..)


2021. júl. 18. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Cukor nélkül borzalmasan savanyú lesz és nem is lesz normális lekvár állaga.


Csinálj hagyományos lekvárt és majd idővel kaphat a baba belőle.

2021. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
De ha mindenmentesen akarod, ráadásul babáknak, akkor hogyan lesz tartós?
2021. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Én a sárgabarackhoz nagyon kevés cukrot teszek, mert jobban szeretjük savanyún, kb 1 kg gyümölcshöz megy 2-3 ek cukor. Ilyen arányokkal finomabb is és babának is lehet adni nyugodtan.
2021. júl. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz tartós cukor nélkül. Ha csak később tudják megenni, tedd el nekik fagyasztóba.
2021. júl. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Csatlakozom. A cukor tartosit es ad nemi edes izt is. En kifejezettem szeretem ha savanyu, de teljesen cukor nelkul ehetetlen. Nyugodtan csinald meg keves cukorral (esetleg naddal), szerintem orulni fognak. Natur joghurttal keverve mar egesz koran kaphatjak.
2021. júl. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Én csináltam ilyet, barack volt benne, semmi más. Volt amit dunsztoltam, volt amit fagyasztottam, mindkettő jó volt. Finomak is lettek, én palacsintába szeretem őket nagyon, de azért lelvárnak nem feltétlen nevezném őket, inkább főtt sárgabarackpépnek :)
2021. júl. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

A cukortól nem lesz tartósabb, csak édes. A dunsztolástól lesz tartós.

Én szoktam lekvárt főzni, mindenféle gyümölcsből. Ha attól félsz, hogy esetleg nem lesz elég édes, esetleg keverd valami más gyümölccsel, pl almával. Legutóbb nektarinból főztem ilyet, iszonyú finom lett, a lányomnak kb az oldalast is el lehetne ezzel adni, imádja. De a férjem is néha rájár kiskanállal :D


Én csak simán összekockázom a gyümiket (ami olyan, málnával pl nyilván nem szórakozok így :D ), bedobom egy edénybe, aláöntök fél deci vizet, lefedem és magára hagyom egy órára. Aztán krumplinyomóval összenyomkodom, még rottyantok rajta egyet és kész is. Ha olyan, akkor az elejénél még beledobok pár szál fahéjat (pl szilvánál), ezeket a krumplinyomózás után kiszedem, de ennyi, nem rakok bele mást. Édes gyümölcs nem lesz savanyú főzés után sem. Állagra lekvár volt abszolút, legalábbis olyan, mint a nagymamám lekvárja anno :) Üvegbe töltve, dunsztolva aztán elálltak nekem egész télen, még csak nem is penészedtek. Szóval...

2021. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem jellemző, hogy a csecsemők lekvárt ennének, de el lehet készíteni cukor nélkül. Én nem enném meg, édesen szeretem a lekvárt.
2021. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
A cukor igenis tartosit. Ez nem azt jelenti, h cukor nelkul nem lehet tartos.
2021. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket :) első lekvár készítésem igazából, emiatt szerettem volna így a bnőimet megajándékozni egy kis lekvárral.

Nem kifejezetten csecsemőknek szànnám a lekvárt ( 🤦‍♀️ ), nyilván amikor már hozzátáplálnak..stb. Majd eldöntik.

Csak nem akartam agyoncukrozni se, meg tartósítószert belerakni. :)

2021. júl. 19. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!