Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vegán anyukák: mire ügyeltek...

Vegán anyukák: mire ügyeltek az étkezések tervezésekor a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Milyen vitaminokat választottatok, és kaptatok-e útmutatást házi gyermekorvostól, védőnőtől, bárkitől arra vonatkozóan, hogy a gyermekek számára mivel kell kiegészíteni az étkezést, ha nem szerepel benne hús?

2021. aug. 19. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Marslakócskák vitamint adok a lányomnak (másfél éves), de ő nem vegán. De nem is szalonnán él, hanem csakis a legjobb minőségű sonkán, stb. Nem vonok meg tőle semmit. Nagyon szereti viszont a növényi ételeket, amiket csinálok, és a gyümölcsöket, zöldségeket, ez már egy jó dolog. Majd ha megérik rá, eldönti hogy vegán lesz-e vagy sem.
2021. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Gyerekorvos mondott pár dolgot, védőnő nem foglalkozott nagyon a témával, látta, hogy nincs kérdésem. Én egy pdf-et találtam ami hasznos számomra (azt adják külföldön a védőnők a vegán szülőknek). Igazából mi csak lakto vegák vagyunk, de van több vegán család ismerősöm, ők B12-t adtak pluszban 2 év kor után.


Egyébként nem hinném, hogy sok normális választ kapnál itt. Van egy csoport facebookon: Vegán anyukák, kismamák, szülők, abba lépj be ha még nem tetted.

2021. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
*1 éves koruk után adják
2021. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Sztem nem sok értelme itt kérdezni mert max le fognak ugatni (olyanok akiknek a válaszról fogalmuk sincs), hogy miért nem adsz neki semmit, ami állati eredetű.

Biztosan van vegán vitaminkeszitmeny gyerekeknek.

2021. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Remélem arra ügyelnek, hogy a gyereküket ne kényszerítsék a vegánságra, hanem normális, kiegyensúlyozott vegyes étkezést biztosítsanak neki, ami a megfelelő testi és szellemi fejlődéséhez elengedhetetlen.
2021. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Így van. Erre törekszem, ezért kérdezek, kedves 5-s.
2021. aug. 19. 21:11
 7/14 A kérdező kommentje:
A fiam lassan 10 éves, én vegán vagyok, őt nem így neveltem, tere volt a választásra, őszintén! De észrevettem, hogy már nem eszi meg ő sem a húst. Szeretnék odafigyelni rá, hogy ha nem teszi, akkor se szenvedjen hiányt semmiben.
2021. aug. 19. 21:12
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Bocs, de a húst adsz, akkor is te döntesz helyette. Nem volt lehetősége, joga eldönteni 7 hónaposan, hogy akar-e húst a főzelékébe.
2021. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
1-es, nem sikerült értelmezni a kérdést?
2021. aug. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
9es, de. Azt kérdezte, hogy a vegán anyukák mit adnak a gyereknek. Én vegán vagyok :D de a gyerek nem az, kap vitamint. Ezzel most mi a baj?
2021. aug. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!