Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor lehet adni a babának...

Mikor lehet adni a babának ananászt?

Figyelt kérdés
Egyik táblázat 10 hónapost ír, a másik 18 hónapost.
2021. aug. 20. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Én mézen és nyers húsféléken kívül mindent adtam 1 éves kor qlatt, hiszen a nemzetközi ajánlások szerint is be kell minden allergént vezetni 1 éves kor alatt.



Adtam a gyereknek ananászt olyan 11 hónaposan, nem ízlett neki. "Karibi csirkemellet" csináltam ez egy ismerősöm finom receptje, nem hiszem, hogy megtalálod a receptet a neten mert ez amolyan fantázianév.

2021. aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan adtam neki először.
2021. aug. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. aug. 20. 08:27
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Miért ananászt akarsz neki adni ? Braziliában élsz ?
2021. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

🤦🏼‍♀️


#4


Remélem tengeri kukoricát se eszel nyaranta, amerikai vagy tán?


Megy a banán? Mi vagy te Indonéz?


Kávét iszol? Mi vagy te? Kolumbiai?


Estig tudnám sorolni.

2021. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Paprikát se eszik, nem amerikai ő 🏜🤣🤣
2021. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezeknek a hozzátáplálási táblázatoknak semmi tudományos alapjuk nincsen, azért nem találsz 2 egyformát, mert minden országban igyekeztek az adott régióban könnyedén hozzáférhető ételeket tenni a sor elejére, amelyek még ráadásul kellőképpen édesek is ahhoz, hogy elfogadja a baba, vagy nincs túl erőteljes ízük. Én nem táblázat alapján adom neki az ételt, hanem aszerint, hogy mi kapható a piacon idény zöldség, gyümölcs. Persze van 1-2 dolog, ami nagyon nem ajánlott 1-2 éves kor alatt, azt kerülöm, de amúgy ez tényleg az a kategória, hogy amit te gondolsz. Ha ismered a babádat, meg felismered, ha valami gond van, akkor szinte bármit lehet neki adni a fokozatosság elvét betartva persze. Ezek a táblázatok inkább azoknak íródtak, akik biztonságban érzik magukat attól, hogy követnek egy szabályrendszert, meg hát vannak gyengébb képességű anyukák is, akiknek ha azt mondod, hogy bármit ehet a baba, akkor már adja is neki a lecsós virslit 4 hónaposan, de ha oda van írva, hogy alma, azt még egy félanalfabéta cigánylány is érti és még talán lopni is tud valahonnan (nem, nem gondolom, hogy minden cigány félanalfabéta és csak lopni tud, ne forgassuk ki ezeket a szavakat, hanem a lényeget értsük).

Például Hollandiában élő barátaink karfiollal kezdik, míg itthon az idősebb generációhoz tartozó gyerekorvos ismerős épphogy a szívéhez nem kapott, mikor ezt meghallotta. Mégis felnőnek valahogy a holland gyerekek is.

2021. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!