Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös kortol lehet a...

Mennyi idös kortol lehet a babänak avokadot, ananäszt, mangot stb. adni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom egy éves kortól!
2012. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 timike26 ***** válasza:
nekunk a gyerekorvos 1 èves kor alatt nem ajànlotta(magyarorszàg).viszont olaszorszàgban màr van 6 honapos kortol avokàdokrèm babàknak....èn szemèly szerint vàrnèk vele mert ki tudja neki hogy reagàl a szervezete..azèrt ezek mind nehezen emèsztheto gyumolcsok(egy babànak)
2012. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Ananász és mango már van 4 hónapos bébidesszertben, italban.
2012. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. ahol nézed, minenütt mást fogsz találni, de komolyan!


Jelentős eltérések vannak az országok között (de ahogy látom, itt Mo-on belül is...)

Külföldön több helyen a mangót első gyümölcsök között adják, kb. mint nálunk az almát (DK-Ázsia, Közel-Keleten arab országok, de skandináv országokban is, ahol ugyancsak import, és nem őshonos náluk sem).


Ananászt az egyik hozzátáplálási táblázatban 10 hónapos kortól találtam meg (nagyon rostos), ebben a mangót 8 hónapostól írja, avokádó nincs benne.

Egy másikban a déligyümölcsöket (ananász és mangó nevesítve!) csak másfél éves kor után, azaz 18 hónaposan javasolja!!

Ananászlevet a mi védőnőnk 8 hónapos kortól mondta.

A 3. táblázatban 7 hónapos kortól írják az avokádót (én adtam banánnal kb. 8 hónapos korban, de annyira nem jött be a gyerekeimnek).


USA-ban (Florida) találtam még avokadót, ott 6-8-hónapos kortól már adhatónak írják (de lehet, hogy ott őshonos növény?, elég délen fekszik).

2012. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a välaszokat nem lettem sokkal okosabb!azt hiszem värok meg kicsit biztos ami biztos!8 honapos a kisasszony!
2012. febr. 11. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!