Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babátok mit eszik?

8 hónapos babátok mit eszik?

Figyelt kérdés
Nagyon hozzá van szokva az üveges ételekhez, párszor próbálkoztam csinálni neki itthon,de sajnos nem fogadja el. Amikor mi eszünk,akkor nagyon érdekli,kap is egy pár falatot,de nem merünk neki többet adni. Gondolkodtam azon,hogy amit általában szoktam főzni,azt valahogy úgy elkészíteni,hogy mindenkinek jó legyen. Ki hogy szokta,és mit ad ilyen idős korban? 😊
2021. aug. 22. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már azt ette ilyenkor amit mi, csak kerültem a túlfűszerezést.
2021. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

6hónapos kora óta (ekkor kezdtük a ht-t) azt eszi amit mi (most 7,5 hónapos)

A mi étrendünket igazítottuk hozzá. Hálistennek jóétvágyú, mindenevő kislány. Öröm rá főzni. (És hálás vagyok annak is aki kitalálta a blw-t😅)

2021. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit én már bevezettem az az alma, barack, répa, édesburgonya, sima burgonya, bár lassan haladunk, valamiért nem akarja enni. Ő is csak üvegeset eszik, pedig ugyanúgy csinálok mindent mint a nagyobbnál.

Nagyobb testvére ilyenkor már kapott pl húslevesben főtt zöldséget összetörve, nagyon szerette, meg épp hogy a boltit nem volt hajlandó megenni. 🤷‍♀️


Ne izgulj, próbálkozz türelmesen, látod nekem is a két gyerek teljesen ellentétes étkezés szempontjából

2021. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Azt amit mi.
2021. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derjaderja ***** válasza:
87%
Nálunk is, alapvetően amit mi, bár szoktam ilyen babagabonás gyümölcsöt is turmixolni (de amúgy harapja is), vagy tejbegrízt babaknak való porból, vagy van tartalékba pár üveg bébiétel (ha olyan van, hozzàkeverek a mi ételünkből).
2021. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
8.5 hónapos korára bevezettem mindent, ami a mi ételünkben általában előfordult, plusz bevezettem a darabost. Enyhébben fűszereztem, de onnantól azt és úgy ette, ahogy mi.
2021. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1x max 2x evett egy kis gyümölcsöt. Kb 9-10 honaposan kezdett el mindent enni.
2021. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És a tejes dolgok nem okoztak problémát? A családban senki sem laktóz érzékeny, úgyhogy gondolkoztam adok neki krém túrót,tejszeletet stb.
2021. aug. 22. 21:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Nálunk nem volt baj a tejjel-tojással. Nyersen ugyan még nem kap (tehát nem adok elé egy deci tejet, hogy "nesze jányom igyá" de ha főzök-sütök ugyyan úgy benne van. Tejszelet-krémtúró nálunk házi van, de nem hiszem hogy a tiédnek baja lenne tőle.

A legtöbb allergén (ha anyatejes volt) már anyatejen keresztül is reakciót vált ki:)

Az meg teljesen mindegy, hogy 7hónaposan, vagy 1évesen találkozik-e vele közvetlenül

Ha allergiás rá, akkor 1évesen is allergiás lesz

2021. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, kisfiam tejfehérje érzékeny volt, tejmentesen főztem az egész családnak. De 8.5 hónaposan nyugodtan adhatsz tejterméket, bár én nem adnék még bolti krémtúrót meg tejszeleter.
2021. aug. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!