Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen arányban eszik/evett a...

Milyen arányban eszik/evett a 8 hónapos babátok tápszert és szilárdat? Mióta lecseszett a védono és változtattunk egyre kevesebbett eszik.

Figyelt kérdés

Csomó helyen olvastam, hogy 1 éves korukig a tej/tápszer kell legyen a fo táplálékuk.


Reggelikor velunk evett pirítóst, de csak erdekesség képpen, ébed és vacsora volt amit rendesen evett, a tobbi tápszer.


A vedono azt mondta, hogy túl sok a tápszer, adjak neki reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát, vacsorát, ajánljak mindig tobbfélet, es csak max 3 uveg tápszert.


Reggeli: tejbegríz/rizs/zabkása+ pirítós+gyumolcs. A gyumit mindig megette, a tobbibol változó, hogy mennyit. kb 2 hétig volt így.


Tizóraira es uzsonnára babakekszeket javasolt, 1 hétig ette oket, mostmár ugy eldobja, meg se találjuk.


Ebéd + Vacsora az mindig husi+ zoldség+ tészta/rizs+ gyumi/joghurt. Mindig mindent megevett korábban, a változtatás óta egyre kevesebbet.


Tegnap egy kis darab pirítóst evett csak reggel, meg gyumolcs se kellett neki.

Ebédje 1/3-at, meg a joghurt felet.

Vacsorara is csak kb. 1/3-ot, meg egy kevés gyumolcsot.

A kekszeket látni se akarja.

És kéri a tápszert.


Ma csak egy kis darab pirítóst evett megint reggel,eltettem mindent késobbre. Egy óra múlva már majdnem sírt a tápszerért, próbáltam a reggelijét, nem kellett neki.

Megette a tápszert és boldogan játszik.


A ti babátok mennyi ido alatt valtotta ki/hagyta el a tápszert?


A védononek ezt nem mondhatom el, mert a fejemet veszi... és hasznos tanácsot ugyse ad, csak hogy legyen meg az 5 étkezes...


2017. szept. 1. 10:32
 1/10 A kérdező kommentje:
És egy hete, már a rutinja is felborult. Ossze-vissza alszik.
2017. szept. 1. 10:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb lányom 8 hónaposan már csak vacsora után, lefekvés előtt evett tápszert, de őt nagyon érdekelte az evés. A kicsi még csak most kezd kóstolgatni, de nincs elragadtatva.


Nem lehet, hogy fogzik a picid, azért zavarodott kissé össze? Nálunk az mindig borítja az étvágyat. A darabos étel is ezért zavarhatja...


A védőnőnek bólogass és csináld úgy, hogy a kicsinek jó legyen. Ha szépen fejlődik, akkor nem kell túlaggódni a dolgot.

2017. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fogzáskor volt ilyen, kb. 3 hétig. Az én 13 hónaposom ilyenkor már csak reggel és este evett tápszert, de igazad van, 1 éves korig nem baj, ha a tápszer a fő. A védőnőnek meg bólogass, mondd azt, amit hallani akar és kész. :)
2017. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 8 hónaposan 3-4 alkalommal evett tápszert.

Én úgy csináltam, ahogy a babámnak jó. Próbáltam 2-3-ra csökkenteni, de hiányzott neki, reklamált, elfordította a fejét, ha a kanállal közelítettem. Amikor megkapta a tápszert, látszott, hogy elégedett és boldog. Aztán később ő magának hagyta el, már nem igényelte, most 10 hónapos és már csak reggel-este eszik tápszert.

A védőnőnek meg bólogatnék, aztán úgy csinálnám, ahogy nekünk jó.

2017. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Hülye egy védőnőd van.

8 hónaposan szinte még kizárólag tápszeren élt a lányom, mellette kóstolgatott.

10 hónapos kora körül értünk el oda, hogy a tíórai és az ebéd szilárd volt, de voltak napok amikor csak tápszert evett (betegség, fogzás vagy csak sima nyűgös napok).

16 hónaposan kezdte jobban érdekelni az evés, innentől csak reggel-este tápszerezett.

18 hónaposan hagyta el az esti tápszert, ő döntött.

És kicsivel 2 éves kora előtt letette a reggeli tápszert is (tejet se iszik helyette, mert érzékeny rá, helyette tejtermékek mennek).


Vagy ott van barátnőm kislánya, 10 hónapos. 99 %-ban anyatejes. Mellette kínálja tízóraira, ebédre, uzsonnára mással is, de összesen ha két körömnyit eszik ezekből, sokat mondok.

2017. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

*5-öshöz kieg.

Pedig én szerettem volna, ha a mostani ajánlásoknak megfelelően 3 éves koráig elfogadta volna reggel-este a reggeli-vacsi kiegészítőjeként a tejitalt/tápszert, de ő nem így gondolta és hamarabb elutasította.

Pedig amennyire nem evett mást tápszeren kívül kb. 16 hónapos koráig, azt hittük, hogy sose szokik le.

2017. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos lesz a fiam jövő héten, és még mindig min 600 ml tápszert eszik, de van hogy 1 litert is.
2017. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen koszonom a válaszokat mindnekinek. Ha tudnék 10 zold kezet nyomnék.


Hatalmas segítseg volt minden válasz. Reggel már sírtam is, hogy biztos azért nem eszik, mert én csinalok valamit rosszul.

2017. szept. 1. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet h a védőnő mond valamit ami ugye átlag vagy épp igy tanulta de minden gyerek más ahogy itt is olvasod!

Az én Kisfiam jövőhéten lesz 7 hónapos és reggel este eszik tápszert,tízóraira gyümi ebédre főzelék uzsonnára tejpép.de Ő nyitja is a száját rendesen a kanálra nem hiányolja a cumisüveget Napközben!

Tehát úgy kell csinálni ahogy a gyermek igényli és azt pedig te látod! A védőnőnek pedig vagy bologatsz :D vagy megmondod h úgy csinálod ahogy a gyerek igényli(tehát kiállsz magatokert) Ennyire egyszerű :) nem kell pánikolni az a lényeg h a babának jó legyen(meg persze te is elégedett legyél)

2017. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
13 honaposan kezdett el a gyerekem mennyiseget enni. 8 honaposan max napi 1x par falatot. En is kaptam az ivet, pedig az o tempojaban akartam haladni, a gyerekemre es a mwgerzesemre tamaszkodni, de egy rovid ideig hagytam magam befolyasolni. Jol ra is csesztunk, rengeteg ebredes lett az eredmeny, meg szenvedes. Akkor rajottem, hogy en ismerem a gyerekem a legjobban, es folytattuk, ahogy elotte, lassu tempoban. 1,5 eves, gyonyoruen eszik. Ennyit a huhogasrol.
2017. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!