Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hòsan mivel pròbálkozzak...

9 hòsan mivel pròbálkozzak mèg? Mikor evett a babátok szèpen darabosat?

Figyelt kérdés
Kisfiam elèg jòl fogadja a darabos ètelt,de azèrt èn òvatos vagyok,mert egyes falatokon sokáig nyammog,forgatja a szájában,bár szerencsère fulladozni,öklendezni nem szokott. Mègis bátortalan vagyok,az egyik anyuka már nyers paradicsomot,uborkát,áfonyár,ilyesmiket is ad 10 hòs babájának. Èn jelenleg kenyeret,kiflit,házi kelt kalácsot,rántottát,bundás kenyeret,muffinokat,cukkinis tòcsnit,nagyon puhára főzött rizottòt,tèsztát mertem adni,de nagyon pici falatokban csak...A husit minire aprìtom,ezen kìvül főzelèkeket is kap mèg pürèsìtve,illetve tejpèpeket,kásákat. Nyers zöldsèget,gyümit a banánon,avokádòn kìvül nem merek adni. Se ùgy,hogy pl hasábra vágom a főtt rèpát... :/ Szerintetek nem jòl csinálom,már több darabosat kellene,bátrabban?
2021. szept. 16. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Hát én keveslem a zöldséget, és a gyümölcsöt ebből az étrendből.

Egyébként ha nem öklendezik, és ügyesen eleszegeti, akkor szerintem adhatsz neki kicsit bátrabban darabosat.

2021. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi 4hónaposan kezdtük. Kb 1 honapig mentek a pürék, utana szabalyosan ökölődött tőlük. 5hótol csak villaval törtem, 6 hótól, akkor mar egyedül stabilan ült, katonákat adtam neki a tálcára, egyedül csipegette fel.

Pl egész kiflit már 6 hosan kapott.


Legyél bátrabb :) látni fogod rajta, hogy reagál rá.


De egy pillanatra ne vedd le a szemed róla, nehogy baj legyen. Nem lesz ugysem, nem ijesztegetni akarlak, csak jobb a békesség :)

2021. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyes..ez nem etrend,csak kiragadtam a darabos eteleket hirtelen. Mindig kap gyumipuret zabkasaba keverve vagy rizskasaba...esetleg tapszerbe griz almaval stb. Irtam kap fozelekekek ergo zoldsegeket is pl husival,fott tojassargajaval..edesburi,brokkoli,karfiol,spenot,husleves..mindig keszitek valamit itthon..de ezeket meg nem merem csak villaval jol osszetorve adni vagy kicsit darabosabbra turmixolva...pl sajtos brokkolit meg uugy egeszben nem adtam...batortalan vagyok es nem tudom mikortol illene mar a babaknak ilyeneket is adni...
2021. szept. 16. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Hát szerintem egy kiflit jobban meg kell rágni, mint egy nyers paradicsomot vagy egy lédús barackot, szóval nem értem mitől tartasz.

Félrenyelni biztos, hogy fog, hiába adod neki később. Nálunk a friss muffin szaladt félre, de felköhögte.

Ha nagyon félsz, végezz el egy baba elsősegély tanfolyamot. Neten is van ilyen.

2021. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tennék hozzá hogy az öklendezés nem probléma, sőt. Egy természetes reflex. Ami idővel hátrébb és hátrébb kerül. Amikor túl nagy a falat,így kerül vissza a szájába és még tud rajta rágni.

A fulldoklás teljesen más tészta.

Egyébként elvileg arról lehet megkülönböztetni,hogy az öklendezeskor rák vörös lesz a feje, fulldokláskor elkékül/szürkül.

Próbálj meg bátrabb lenni.

Az áfonyát mindig vágd ketté, a szőlőt hosszában négy felé.

Legyél bátor és ne tántorítson el,hogy majd elkezdi ledobalni a kaját teljesen normális majd előbb vagy utóbb elmúlik :)

2021. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1 éves kora után kezdett el rágni, addig minden megakadt a torkán és nem öklendezett hanem nem kapott levegőt. Élvezetes időszak volt…. A te fiad forgatja a szájában az ételt, nyammogja, ami sokkal sokkal jobb mint a mi helyzetünk. A te fiad nem csak nyel hanem ízlel, ismerkedik is az étellel. Ez nagyon jó. Ennél több nem is kell. Nem elvárás hogy 1 éves kor előtt már önállóan egye a kezéből a kész kiflit vagy a banánt. Hiszen még csak babák!!! :)

Teljesen jól csinálod, a babád is. Egyetek ahogy jól esik, nem kell keresni a következő lépést azért mert más úgy csinálja. Ti így is előrébb vagytok mint sokan mások. :)

2021. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!