Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adhatom így neki a borsólevest?

Adhatom így neki a borsólevest?

Figyelt kérdés
A fiam 9 hónapos lesz. Ebédre csináltam magunknak borsólevest, de gondoltam, turmixolok belőle a fiamnak is. Viszont utána jutott eszembe, hogy galuska is van benne, amiben ugye tojás is van. Így adhatom neki? Csak mert úgy tudom, tojásfehérjét csak egy éves korban ehet. Vagy ebben a formában lehet?

2021. okt. 3. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
A galuskát ne turmixold bele
2021. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Lehet adni tojást 1 éves kor alatt is, csak ha van a családban allergiás, akkor érdemes jobban figyelni.
2021. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha a szűkebb-tágabb családban nincs tojásallergiás, akkor megpróbálkozhatsz vele. Nálunk nincs, és nem is vártam ki az 1 éves kort a fehérjével egyik gyereknél sem, de ha lett volna, akkor valszeg meggondolom kétszer is.
2021. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Simán lehet. Egyéves korára az én gyerekeim mindent ettek. Igen, tojást, epret és olajos magvakat is, a megfelelő formában és állagban.


Ha súlyos allergiás valamelyik szülő, nagyszülő, tesó, akkor fokozott óvatossággal kell bevezetni, vagy tolni az idejét, de az egyéves körön túli bevezetés egy megdőlt és eltúlzott óvatosság volt régen.

2021. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már beleturmixoltam, azért kérdeztem, hogy így lehet-e adni. Nincs a családban allergiás. Köszönöm!
2021. okt. 3. 14:37
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem adnám.
2021. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Ha téged nem érdekel az ajánlás, hogy mit mikor lehet bevezetni, akkor tök fölösleges itt idegenektől engedélyt kérni.
2021. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Az ajánlás a "mit mikorra" kb évente változik, szóval szerintem mindenki a maga belátása szerint döntsön. Én pl nem tudtam róla, hogy a tojással sokan megvárják az egy éves kort, a lányom egyik első bevezetett étele a bundás kenyér volt (igen, kis csíkban, nem pürésítve), azóta sincs semmi baja és imádja, szóval ez szerintem mindenkinek a saját egyéni kompetenciája, hogy mikor és hogy vezeti be a dolgokat. Max ha pöttyös lesz, akkor tudod, hogy valószínűleg a tojástól, aztán egy ideig nem adsz neki megint, de kétlem, hogy azon a 3 hónapon múlna a tojásra való felkészültség.
2021. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Én már 8 hónaposan adtam neki tojást. Meg kell próbálni.
2021. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
Végülis újszülöttnek is adható. Kétlem, hogy azon az 1 éven múlna...
2021. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!