Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyorsan váltottátok ki...

Milyen gyorsan váltottátok ki az első étkezést?Úgy értem fokozatosan vagy pl ha eszik 120-at akkor elsőnek 20 főzelék vagy gyümi és 100 tej?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor mekkora mennyiségekkel növeltétek a főzeléket mire kiváltottatok egy evést?

Esetleg van olyan aki egyből annyit adott amennyi jól esik neki?


2021. okt. 29. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Ne pörögj rá ennyire, be méregesd.. A babadra figyelj és ismerd ki az igényeit, hagyd már ezt az ennyi gramm annyi grammozast.

Amennyi jól esik neki, úgyse fog egy fazekkal megenni. A

Én annyit adtam amennyit kért, 2 éves ezer éve magától evő, nagyon jo étvágyú gyerek.

2021. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elején olyan 2-3 kanállal adtam mindig azt, ami új volt (kicsit tartottam attól, hogy ha hasmenés vagy szorulás lesz, netán allergia, akkor vissza tudjam nyomozni), és másnaptól annyit, amennyit hajlandó volt megenni. Kb. két-három hét volt az első teljes étkezés és talán ha havonta egy szoptatást hagytunk el így, de ezt mind magától. Először a tízóraival kezdtük és utoljára maradt a vacsora, de elalvás előtt persze még sokáig kérték rituáléból (na meg az egyik éjszaka is még sokáig ébredt - a másik gyerekkel nem volt ilyen gondom). Persze változó volt, hogy épp ki mit szeret, amiből egyik nap jóízűen evett, a másnap vagy másik héten már nem, vagy pont fordítva. Ezért sem lehetett volna "tudományosan" :) kiszámítani.
2021. okt. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyereknél megcsináltam egy nagyobb adagot és addig adtam, amíg szívesen ette. A maradékot hűtőbe tettem és másnap megkapta. Sose mértem a tányér súlyát. Eleinte két evés közben evett és amennyit igényelt, az nem volt sok. De egyik pillanatról a másikra megevett egy kisebb müzlis tállal és nem is éhezett meg csak kb 3 óra múlva.. Ez kiváltásnak számít.


Én úgy csinálom, hogy délelőtt gyümölcs, délután zöldséges kaja/főzelék.

Eleinte csak a tízórai volt kanalas.

2021. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!