Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért erőszakolják bele azt...

Miért erőszakolják bele azt az ételt a gyerekbe amit nem szeret?

Figyelt kérdés
Azt hiszik hogy akkor meg fogja szeretni ha beleerőszakolják pl. a káposztafőzeléket?

2019. nov. 30. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ki? Mikor? Milyen gyerekbe? Milyen körülmények között? Hány éves?


Ennek így se füle se farka.

2019. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ELMÉLETI kérdés.


A gyerek legyen most 2 éves, nem eszi meg a káposztafőzeléket, sosem ette meg mert nem szereti. És a szülei úgymond beleerőszakolják hogy egye meg mert máskülönben bünti lesz.

2019. nov. 30. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Akkor erre az elméleti kérdésre a válaszom, hogy azért, mert hülyék.
2019. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen nincs. Ha valami nem ízlik a gyerekemnek eddig pl hal, máj konkrétan öklendezett 1falattól, kirázta a hideg utána kiköpte. Ha adok neki még egy falatot sztem ki is hányja, de az biztos hogy le se nyeli. Olyan van, hogy ő csak májas kenyeret enne egész nap, hibába kínálom 10 másik étellel. Nah akkor próbálom erőltetni, hogy ne csak azt, de ez se sikeres.
2019. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Fikcióra nem lehet mit mondani. Találd ki azt a részét is. Valós szituációra lehetne reagálni, de ilyen előzmény és következmény nélküli kiragadott jelenetre nincs értelme. Meg lehet úgy is foglamazni, hogy muszáj legyen belediktálni (mert halálán van, mert nem eszik), és úgy is, hogy a szülék legyenek hülyék (mert amit elérakok azt egye meg). Ez ilyen tipikus nesze semmi fogd meg jól sztori.
2019. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom a kérdezőt tömték gyerekkorában. Azért egyébként mert 0 empátiájuk van, ellenben annál nagyobb az önérzetük, hogy "nehogymár a gyerek parancsoljon". Nem hiszik azt, hogy meg fogja szeretni, semmit nem hisznek, teljesen leszarják, hogy a gyerek mit érez.
2019. nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Tessék, itt vagyok én. Számtalanszor ültem az asztalnál, amíg meg nem ettem azt az ételtamit nem szerettem. Konkrétan a káposzta ez az étel.

Nem szerettem az állagát, az ízét, de meg kellett enni, mert a felnőttek ezt mondták. Ha nem ettem meg ebédre, megkaptam vacsorára is. Volt, hogy órákig ültem az asztalnál.

Ennek az az eredménye, hogy 30 évesen már a szagától felfordul a gyomrom, ha valami miatt mégis megeszem (pl pizzán, gyrosban van, és nem állok neki kipiszkálni, mert egy felnőttnél ez ciki) 5 percen belül vissza is jön.

Közben meg kiderült, hogy a felnőttek, akik erőltették, hogy mindent megegyek, egy vsomó ételt nem szeretnek, nem is eszik meg... Akkor ez most hogy van?

Ez nem más, mint erőfitogtatás.

Nem voltam kifejezetten válogatós gyerek, néhány dolgot nem szerettem, pl lecsó, zöldbab, káposzta, tojásleves, csípős ételek, spenót.

De pl megettem a zöldbableves levét, ha leszűrték. A lecsóból kiettem a kolbászt/virslit, kitunkoltam kenyérrel a levét, de a paprikát nem szerettem megfőzve, így az ottmaradt. Aztán jöttek a felnőttek, hogy ne válogassak, azt is meg kell enni, az is belefőtt, stb. Közben Apu pl semmilyen formában nem eszi meg a paprikát. Neki lehetett válogatni, nekünk, gyerekeknek nem.

2019. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomnak van ez az idióta elve, pont mint az előzőnél. Férjem átvette ezt (néhányszor összebalhéztam vele, lassan felfogja), a húga a világ legválogatósabb embere, csomó mindent nem eszik meg.
2019. dec. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy elméleti, és azt várod hogy szidják az elméleti szülőket. Értem.
2019. dec. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
6: engem egyáltalán nem tömtek, bár válogatós voltam és most is az vagyok.
2019. dec. 1. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!