Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 24-en töltötte az 5hónapot a...

24-en töltötte az 5hónapot a kislányom,4hónaposan kezdtük az èteleket,egy ètkezès kiváltva kb 2hete.A következőt mikorra tervezzem? Kiválthatjuk az uzsonnát?

Figyelt kérdés

Mit adjak neki uzsonnára ?

Eddig gyümölcsöt evett, ritkábban rèpát almával.Hiába próbáltam zöldséget 3kanál után mindig öklöndözött ès erőltetni nem szerettem volna.

Mostmár jóízűen meg eszi a rèpát is almával.

Gondoltam gyümölcsöt ehetne tízóraira ès uzsira zöldséget,szerintetek ez igy jo lenne?



2021. nov. 2. 09:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor a többit mièrt eszi meg jóízűen? Pld a kekszeset imádja ...meg azt is szokta mondani hogy hám ès taátja a száját.
2021. nov. 2. 15:40
 12/15 anonim ***** válasza:
54%
Mert édes. Gyakorlatilag desszert. Persze,hogy szereti. De úgyis fújod a magadét. Tedd ahogy jónak látod.
2021. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
A zöldségekből kezdd az édesebbekkel. Répa, tök. Ha az lemegy, akkor keverheted almával vagy barackkal. Több napig egyen új ízt pár kanállal és utána tápszer vagy anyatej pótlásként. Most igazából szerintem neked nem azon kéne görcsölni, hogy még egy étkezés ki legyen váltva, hanem, hogy többfélét bevezess inkább. Ha a répa, tök, alma, barack kombót kimaxoltad akkor belecsempészhetsz egy kis édesburgonyát. Így megint van egy alapanyag, amit kombinálhatsz a többivel. Ha az is szeretős lesz akkor kóstolhat körtét akár vagy mangót. Répa-édesburi-körte nagyon finom. 6 hó után belecsempészhetsz egy kis husikát. A glutént is akkor kell bevezetni. Nekem darált háztartási kekszet kellett egy héten keresztül a kajába rakni. Ha már változatosan eszik egy étkezésre az a kiváltás. Zöldség, hús, gyümölcs. Ha már így eszik akkor következő étkezésre ha mondjuk 120 ml tápszert evett akkor kapjon pár napig 10 ml gyümölcspürét és a többi tápszer. Pár nap múlva 20 ml püre és 100 ml tápszer. Közben az ajánlást olvasgatva az ebédre adott ízeket bővítsd több zöldséggel, gyümölccsel és husival.
2021. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2021. nov. 2. 17:06
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
Huh hogy már a glutént is bevezetted...nem is értem miért kell ilyen kicsi gyereket etetni, étkezés kiváltás meg hát elég korai. Nem értem Az orvos is miért beszél hülyeséget.
2021. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!