Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, ötletekre lennék...

Anyukák, ötletekre lennék kíváncsi, ki milyen ételt ad a babájának!??

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, amiket eddig eszik: alma, körte, barack, banán, krumpli, sütőtök, brokkoli, répa, karfiol, csirkemell (húsleves és abból kiszedett krumpli és répa, + vaniliás tejpép)

Szeretnék neki már rizst és tésztát is adni. Tudnátok nekem jó kis recept ötleteket adni? Nagyon megköszönném! :)

Illetve lenne még egy kérdésem, normális ha van olyan nap mikor egyáltalán nem akar semmit megenni csak a tápszert? Nincs még étkezés kiváltva, mert sajnos kórház és betegség miatt 1 hónapja teljesen felborult a napirendünk, össze vissza van minden, próbálom beállítani, de nehéz.

Illetve azt vettem észre, hogy a tízóraira szánt tejpép helyett szívesebben eszik egy alma-répa-krumpli pürét, ez nagy gond lehet?



2021. nov. 4. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg, hogy kóstolgasson. Az én fiam 8 hónapos múlott, de még mi sem váltottunk ki étkezést, viszont egyre többet eszik. Nem siettetem, lényeg, hogy egyen szívesen. Az elején még nehéz az ételeket variálni amíg nincs nagy választék, de fokozatosan könnyebb lesz. 7. hótól már kínálhatod csirke hússal, csirke májjal, édesvízi hallal, nyúllal.

Esetleg enyhébb zöldfűszerrel ízesítheted a már ismert zöldségpürét, mint pl: petrezselyem, zellerlevél,kapor.


Figyelmedbe ajánlom az “Anya, kérek még!” című könyvet. Annyira jó receptek vannak benne, szép illusztrációval, magyarázattal. A hozzátáplálás legelejétől vannak benne jó kis pépek, egészen a már rendes ételekig. Ebből még magatoknak is tudsz a későbbiekben főzni. Valamint sok okos ember véleménye alapján készült a könyv a mai friss kutatások alapján, szóval bízom benne rosszat nem teszünk ezzel a babánknak.

2021. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ha anyatejes volt, akkor most kellene még csak kezdeni a hozzátáplálást, kóstoltatást, semmiről nem vagytok lekésve, sőt... (ezt az étkezés kiváltására írom)


a rizst meg tésztát nyugodtan variáld a már ismert zöldségekkel meg csirkével, reszelt sajt, stb. nem tudom, adsz-e neki darabosat, ha igen, akkor kezdésnek pl. főtt tészta valamilyen "barátságos" (nem fűszeres) szósszal, ha nem, akkor le lehet turmixolni.


a tízóraira teljesen jó a gyümölcs-zöldség püré, miért lenne gond? :) lényeg, hogy ha ezt eszi, ami azért kevésbé laktató, mint a tejpép lenne, akkor utána ne haljon éhen ebédig, de gondolom ez a veszély nem áll fenn :)

2021. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, hogy nem baj, ha nem kér minden nap. Lesznek ilyen napok, majd pár nap aztán újra enni fog. Néha a foguktól sem akarnak enni vagy csak lusták. Meg annyira újak az ízek, és az állagok, hogy szokniuk kell.

A fiam az édesebb ételeket jobban szereti. Sokszor az édesburgonyát variálom az újabb ízekkel, hátha könnyebben megbarátkozik velük.

2021. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Hát darabosat még nem adok neki, mert egyszer-kétszer már a pürében maradtak kis darabkák és köhögött tőle, kilökte a nyelvével. Így azzal várnék.

Foga még nincs, csak duzzadt az ínye, de már 4 hós korától, úgyhogy fogalmam sincs mikor akar kijönni.. biztos fájhat neki, vagy nem tudom, 2 hónapja alig akarja megenni a tápszert, (2hós korától tápszeres) hátraveti magát, nyel kettőt-sír, nyel kettőt-sír, úgy kell "beletömnöm" hogy azért egyen valamit..

Tudom a napirend fontos lenne, a védőnőnk is állandóan ezzel nyaggat, hogy minden megoldódna ha lenne napirend, de sajnos nem tudom beállítani, egyetlen biztos pont egy napunkban a 7órai fürdetés, innentől vagy elalszik negyed 8kor, vagy 10kor, vagy felkel 1* vagy 6* éjjel és így tovább az egész nap, vagy eszik, akkor jó sokat, vagy nem, még a tápszert sem akarja. Frontérzékeny is szegénykém, vagyis gondolom, ma kettős front van és kicsit bebolondult, eddig a mai nap összesen 220ml tápszert evett, mást nem volt hajlandó, azt sem tudom mikor, mert már inkább időt nem nézek csak megkínálom hogy legalább egyen valamit..

Úgyhogy elég nehezek a drágámmal a napok.. :)

2021. nov. 4. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Anya, kérek még című könyvre +1 szavazat, illetve van egy ManóMenü nevű app, ott is vannak receptek, ugyanezen a néven Facebook csoport is
2021. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet tényleg a foga zavarja. Fiamnak is 6 hónaposan bújt ki az alsó két metszőfoga, mi is megszenvedtük. Esetleg mivel eléggé jön a rossz idő, ha nem eszik még torokfájdalom,fülfájdalomra is lehet gondolni, de mivel nálatok ez két hónapja megy a fogra voksolok. A napirend miatt meg ne izgulj, a babám nagyjából egy hónapja állt át a nappali két alvásra- egy délelőtt, egy délután( ha olyanja van akkor két rövid délután), de mimdig erőltettem én is, mert én “okos” gondoltam, ha eddig úgy aludt, hogy pl. 4x, akkor biztos úgy is fog, aztán a sokadik nyüglődős altatás után hagytam hadd játszon, aztán mikor tényleg álmos volt akkor altattam. Kellett egy kis idő mire én is észrevettem/felismertem ezt az igényét és új “napirend” jött. Az etetésekhez meg annyit fűznék hozzá, hogy nálunk is ám 2 órás időintervallumok vannak sokszor, mert hiába az esti 6-7 közötti fürdetés, van amikor fél 8 körül már altatom, mert fáradt, de van hogy este 9-kor még megy a nyüglődés. Reggelek szintén: valamikor fél7-kor kel, de van hogy csak 8-kor. Vagy este 2-3x, de lassanegy hónapja óránként, két óránként. Valamikor kér cicit és eszik is rendesen éjjel(anyatejes), van amikor meg csak cumizik. A tízórai is 8-10 között van, ebéd 11-13 között, uzsiig általában egy cicit beiktatok, mert nem bírná ki 4-5-ig. Szóval egyenlőre örülök, ha eszik is szívesen és higy nagyjából megvannak ezek az időintervallumok. Amúgy gondolj bele, általában mi sem eszünk minden nap pontosan ugyanakkor valamint ugyanannyit. Előbb-utóbb kialakul minden, kialakítják maguknak, csak figyelni kell a jelzéseiket és rugalmasnak lenni.

1-es és 3-as voltam :)

2021. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az èn babám mâr 8 hós. Ő szerencsére elég jó evő. Kb 180-200grammot eszik meg egy alkalommal, de neki is van ám olyan napja amikor kb csak szopizna. Én olyankor hagyom neki.

Kedvenc reggelik:

-2féle gyümölcsből szószt főzök és keksszel ledarálom

-naturjoghurtba gyümölcsöt turmixolok

- gyümölcs+keksz+túró


Ebédre általàban főzelèk+husi/főzelék+tojás

vagy zöldség+köret+husi

A köret rizs vagy krumpli vagy tészta

Nèha gyümölcsszószt főzök husival.

Néha teszek az ebedjébe túrót vagy tejfölt illetve sajtot.(a gyerekorvos mondta, mert nem rég kezdtük meg a tejterhelését, mert korábban szoptatás alatt felmerült nála a tejallergia)

Fűszerek közül csak kaprot használok neki


Uzsonnára igazából bármi lehet nálunk. A reggeli maradéka vagy valami hasonló kaliberű. Mostanàban gyakran kapott sütőtököt uzsonnára, azt nagyon szereti.


És néha az is előfordul, hogy üveges bébiételt kap mert valami miatt nem érem utol magam. Ilyenkor próbálok olyasmit választani, amit én egyébként nem készítenêk itthon, hogy legalább valami új legyen.

2021. nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!