Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babám, szépen gyarapszik, egy hónap alatt 600g-ot, csak anyatejes.

Voltunk a héten védőnőnél, aki azt mondta, hogy ha egy hónap múlva nem hozza a hízást, már nem kell tápszerezni, kezdhetjük a hozzátáplálást, mondom oké.

De ma a gyerekorvosnál voltuk és ő meg azt mondta 5 hónaposan kezdhetem krumpli répával.

Mindenhol 6 hónapot olvasok, úgy is terveztem.

Ez lenne az új ajánlás vagy mi történt?


2021. nov. 12. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
4 hónapos volt amikor elkezdett kóstolgatni, hatalmas igénye volt rá, szó szerint követelte hogy adjunk neki, ezután fokozatosan beindult és mivel nagyon jó evő volt ezért hamar teljes étkezéseket is ki tudtunk váltani.
2021. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Mi 6 hónaposan keztünk el kóstoltatni.
2021. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
6 hónaposan, de ő anyatejes.
2021. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
1 vagyok: az enyém is 100% anyatejes volt, nem volt neki elég.
2021. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
6hós, addig 100% anyatejes volt
2021. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
5 hónaposan kezdtünk kóstolgatni mindegyikkel, 6 hónaposan váltottuk ki az első ézkezést.
2021. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
6 hònaposan. Mar egy ideje kinèzte volna az ètelt a azànkbòl, de azèrt megvàrtuk a fèl èves kort. Lassan haladtunk, de jòízűen evett.
2021. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

4 honaposan. 10honapos korára minden étkezés ki volt váltva. Imád enni a mai napig (2 és fél éves).


Most 2hónapos a pici, vele is 4 honaposan kezdem.


(Anyatejes(ek voltak))

2021. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Mi 5 hónaposan kezdtük, 6 hónapos korra váltottunk ki egy étkezést. Most 7 hónapos lesz, akkorra akarom majd kiváltani a másodikat.


Szóval, mi is elkezdtük 5 hónaposan, de csak nyugisan. 4 hónaposan tuti nem kezdtem volna, szerintem az nagyon korai. Viszont 6 hónapos ugye még a babám, és komolyqn nem lehet mellette enni, kinézi az ember szájából a kaját, bele akar nyúlni, kéri :D Nem tudom, mennyire lehetett volna elhúzni a hozzátáplálást, mert az én fiam amúgy nagyon jól eszik, ha hagynám, már a harmadik étkezést is betolná szerintem, csak én nem akarom.


Amúgy anyatejes mellette.

2021. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Mindkét gyerekem tápszeres volt, ezért 4 hónaposan kezdtük. Ha anyatejesek lettek volna, akkor 6 hónap lett volna (védőnői javaslatra).
2021. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!