Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babáját puffasztja a zab?

Figyelt kérdés
7 gabonás keverékkel sokszor szoktam sűríteni a püréit, hogy laktatóbbak legyenek. Viszont az utóbbi időben rengeteget pukizik éjszaka, nem is alszunk jól, mert sokszor felkel rá. Tegyük hozzá, hogy azt is észrevettem, hogy nehezebben büfizik, lehet, hogy attól is fáj a hasa? Mi az apjával nem tudunk zabot enni, nagyon felfúj, ezért jutott eszembe. Most egy darabig nem adok neki, csak kíváncsi vagyok más tapasztalatára is.
2021. nov. 15. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Glutén érzékenység, intolerancia vizsgálat gondolom luxus. Ha mindkét szülő puffad valamitől, teljesen logikus, hogy a gyerek nem fog, nem örökölheti még véletlenül sem. Bazinga !
2021. nov. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, de nem vagyunk gluténérzékenyek a férjemmel :) A zab egyébként gluténmentes, keresztszennyeződés előfordulhat, ezzel tisztában vagyok. Képzeld, ha fehérkenyeret fogyasztunk, de zabot nem, semmi bajunk nincs, nagyon érdekes. Nem vagyunk vérszegények, vashiányosak, és amúgy rendben van az emésztésünk.


,,Zab

Habár a zabalapú ételek, például a zabkorpa, illetve a zabpehely nagyon egészségesek, és a reggeli étkezések során a legideálisabb választásnak bizonyulnak, felszívódásuk során a bennük található oldható élelmi rostoknak köszönhetően szintén puffadást okozhatnak."

[link]


Természetesen ha úgy látom, hogy gluténtartalmú étel után ugyanúgy puffad a gyerekem ezek után is (pl. búzadara), el fogom vinni kivizsgálásra. Ettől függetlenül továbbra is várom mások tapasztalatát kioktató ideböfögés helyett.

2021. nov. 15. 11:08
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
Van akit a túlzott rost puffaszt. Lehetséges neki is ez áll fent.
2021. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!