Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idő után valtottatok...

Mennyi idő után valtottatok ki 1 étkezést ? Mellette hányszor szopik a baba? Estére adtok nekik valamit a szopi melle ha meg nincs kiváltva a vacsi? Tudnátok irni egy minta étrendet h nalatok hogy alakult az elején ? Elég nagy a katyvasz a fejemben

Figyelt kérdés
2022. márc. 7. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Blw-s 2hete "váltottuk" ki az elsőt (reggeli), ami annyit takar hogx ezután nem kéri a cicit

Egyébként 14 hónapos☺

2022. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatas mellett nem valtottunk ki etkezest, attol teljesen fuggetlenul kapott.
2022. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gáz nem gáz de nem titkolt célom 1 eves kor után már nem szoptatni a kicsit mert szeretnék tesot de terhesség közben nem szeretnek szoptatni
2022. márc. 7. 10:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nem gáz. Nálunk 4 hónaposan már kapott gyümölcsöt, 1 évesen pedig már csak elalvás előtt szoptattam, mondjuk azt 1,5 éves koráig. 1 Évesen már simán abba tudtam volna hagyni, de én egyszerűen szerettem szoptatni, meg ő is.


Szerintem teljesen OK 1 évesen abbahagyni a szoptatást, jöhet a tesó.

2022. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is rendben van csak sok olyan tanácsot kapok h ne váltsak ki étkezést, ugyanúgy szopizzon és ettől függetlenül egyen mást is. De így nem látom hogyan tudnánk elhagyni a szopit. Mondjuk remelem ő is akarni fogja és nem kell majd nagyon szenvedni mert ezzel kárt sem szwretnék okozni
2022. márc. 7. 10:13
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem váltottam ki étkezéseket. 2 évig szoptattam.
2022. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne nagyon várd szerintem, hogy a babád magától abbahagyja a szopást, ezt neked kell irányítani.

Különösebb szenvedést nem fog okozni, gondolj arra, hogy egyszer mindenki abbahagyja a szopást.

Az orvosi ajánlás az, hogy 6 hónapos koráig kapjon anyatejet, ha tovább csinálod, más, normál kaja mellett, az csak pozitívum.

2022. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem magától fog levalasztodni pont ezért a kérdés hogy ki hogyan csinálta :) 6hoig caak anyatejes lesz(2 hét). Se cumit, se üveget nem kapott eddig
2022. márc. 7. 10:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Igeny szerint csinald, nincs erre szabaly.

Az en fiam egy eves koraig kizarolag, 99 % ban az anyatejet fogadta csak el. Aztan 13 honaposan meg mar mindent evett.

Nem robotok vagy tankonyvek, ugy csinald ahogy keri.

2022. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam sem kapott sem cumit sem üveget soha. Kaptam egy listát a védőnőtől, hogy hogyan csináljam a hozzátáplálást, azon rajta voltak a kaják, mit lehet, milyen kortól, mi nem ajánlott. DE neten is találsz bőven infókat.


Márciusi a babám, kb. július-augusztusban kezdtem el adni neki mindenféle gyümölcspépet (barack, alma, kajszi, krumplival, répával, stb), először csak 1 szopizást kiváltva. Utána fokozatosan egyre több minden bevezetve, egyre több étkezést kiváltva.


Nálam nem volt semmi probléma ezzel, a kislányom imádott enni, nagyon jó étvágya volt/van, és szívesen evett majdnem mindent. Ha valamit visszautasított, pár hét múlva megpróbáltam megint. Most már 2 éves lassan, már jó régen gyakorlatilag ugyanazt eszi, mint mi, nem főzök neki külön.

2022. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!