Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Honnan jön ez a tévhit, hogy...

Honnan jön ez a tévhit, hogy ha egy gyerek nem ehet rendszeresen nasit, majd titokban zabálni fogja vendégségben és felnőttként kompenzál?

Figyelt kérdés

Az édességes téma kapcsán sok kérdésnél olvastam már ezt a hülyeséget, miszerint ha valaki nem ad nasit az 1-2 éves gyerekének, vagy később is csak ritkán kaphat a gyerek, akkor biztos, hogy titokban két pofára falja majd, ha tudja, felnőttként meg egy dagadt disznó lesz, mert ahogy pénzhez jut, mértéktelenül édességet fog enni azért, mert korábban nem lehetett. Mindig van ilyenkor valakinek állítólag ilyen ismerőse.


Hát nem tudom, én elég szegény családban nőttem fel, még gyümölcs sem volt otthon àltalában, nemhogy más, üdítő, süti és nasi is általában csak ünnepnapokon, amúgy hétköznapokon soha.


Mégsem faltam máshol titokban, nem lettem kövér nasizabáló felnőtt, tulajdonképpen manapság sem eszem minden nap, nem vagyok édesszájú.



#Éd esség
2022. márc. 7. 20:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Valóban hülyeség. Nem is ér meg egy témát.
2022. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Láttam ilyen gyerekeket, otthon nem ehetett mikor volt rá lehetősége el nem mozdult az asztaltól, a másik meg bújva ette, mikor találkoztam vele épp a buszmegállóban chipset majszolt.
2022. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Én nem csak láttam ilyen gyereket, én vagyok ez a gyerek, és a férjem.


Nekünk nem volt tilos az édesség, chips, meg üdítő, csak pénzünk nem volt soha rá.

Most meg.... Hát na, bepótoljuk a gyerekkort az biztos.

2022. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jó, biztos ilyen is van, de nem hiszem, hogy automatikusan ez a következménye.


Viszont van egy csomó kövér gyerek, akinek nem tiltják, belőlük ugyanúgy kövér felnőtt lesz.

2022. márc. 7. 21:22
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Mi is a férjemmel. Nekik pénzük nem volt rá, nekem meg minden tilos volt, sok sok évünkbe telt, hogy mértéktartóak legyünk ilyen téren, az elején amikor összeköltöztünk híztunk is fejenként 10 kg-t, mert állandóan halomra zabáltuk a chipset, csokit, mekit, kólát és társaikat. Komoly önfegyelem kellett ahhoz, hogy lefogyjunk és elkezdjünk odafigyelni, meg kellett tanulnunk a mértéket. A kislányunk kap nassolnivalót, mértékkel, szabályokhoz kötve, alkalomadtán, nem kövér gyerek, de nem is veri földhöz a seggét örömében ha kap egy szelet csokit, mert nem olyan különleges, és Fanta sem csak ünnepnapokon van kétszer egy évben. Sokszor ha bemegyünk a boltba és választhat bármit akkor sem édességet választ mert az nem különleges neki, hanem gyümölcsöt, mini mozarellát, turmixnak valót vagy legutóbb egy virágcsokrot kért.
2022. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem ennyire egydimenziós kérdés.


Vannak az elvakult szülők, akik mániákusan óvják és kifejezetten tiltják a gyereket mindentől, amit ők károsnak gondolnak (pl csoki). Ha módszeresen és mindenféle kompenzációt nélkülözve tiltják a gyereket valamitől, annak megvan az a varázsa, hogy rendkívül érdekes lesz később.


De ha a szülő nem ad csokit a gyereknek, mert cukros és egészségtelen, de azért próbál alternatívákat felkínálni vagy nagy ritkán engedi egy-egy csokit enni, akkor úgy fogalmaznék inkább az étkezési stílust adja át, nem az esztelen tiltást.


A kettő közt elég nagy különbség van.

2022. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Sosem vehettünk 100-200Ft-nál drágább jégkrémet a húgommal. Édességből is a legolcsóbbat kaptuk.

Egy-egy szülinap után, ha kaptunk pénzt, elmentünk "biciklizni". Az első boltnál STOP, és ameddig tartott a pénz... Á, látnod kellett volna.

A gáz az, hogy manapság már elég jól keresek, mégis lelkiismeretfurdalásom van, ha megveszek egy Magnumot nyáron. És ez baj. Nagy baj, mert egy életünk van!

Nem szabad megtagadni az édességet a gyerektől. Baja nem lesz tőle, elhízni sem fog, ha mozog, a fogat meg lehet mosni. De a lelke tönkremegy.


Azt nem hozod helyre soha!!!!!

Hidd el. Tapasztalat.

Az érzés, amikor látsz valamit, és feldereng, hogy azt neked nem lehet...

Azt csak az érti meg, aki így nőtt fel.

Amúgy meg a többségnek úgyis hiába magyarázom.

2022. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Azért nagyon nagy különbség van az 1-2 éves gyerek meg a 3-4 éves gyerek között.


Én szigorú vagyok, nálunk nincs hozzáadott cukor, csoki, kakaó, babapiskóta vagy dörmi a 1,5 évesem számára, a nasi az gyümölcs és mértékkel. Eddig is ez volt a szemlélet, de megjártunk egy kör vizsgálatot extrém súlynövekedés miatt, s bár mindent rendben találtak, az orvos kifejezetten tiltotta az édességet, mivel genetikailag hízékony.


Ezek után eszembe nem jutna csokit adni neki, hogy "szokja". Ugyanakkor tudom, mivel jár a közösségbe kerülés, és nyilván nem akarom szivatni a gyerekemet, tehát ovisként mértékkel, de engedni fogom az édességet is.


Az én szüleim is szegény családból jöttek, ezért számukra a mértéktelen édességevés nagy gond volt. Én ebbe nőttem bele, lettek is súlygondjaim, ugyanakkor mértéktartó felnőtté sikerült válnom. A gyerekemnél nagyon igyekszem majd megtalálni a középutat, de 2 éves kor alatt teljesen indokolatlannak látom az édességet. Egy 1-2 éves azt eszi, amit eléteszek, akkor fog édesség után sóvárogni, ha rászokatom, vagy előtte tömöm magamba, de nyilván ilyet nem teszek.

2022. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%

Csak itt olvastam ezt a Gyakorin 😂

Nem ettunk kiskorunkban edesseget, nem volt penzunk ilyenre, es most felnottkent nem zabalom az asztal alatt a csokit 😂

2022. márc. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk soha nem volt otthon rágcsa, süti, semmi.

Most felnőttként sem tartok itthon soha semmit, kizárólag akkor van pár napig valami,amikor ajándékba kapunk.

Vendégségben mindig eszek mindent ha van, de itthon nem hiányzik

2022. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!