Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nők,akik nem akartok gyermeket...

Nők,akik nem akartok gyermeket, karrier vagy más miatt.Titokban nem szoktatok irigykedni azokra a nőtársaitokra ,akiknek ilyen szinten bejött az élet?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy gyerekük,családjuk van.Nagyon sokat számít, főleg olyan szempontból,hogy egy nőből anya lesz.Belépett egy másik szerepbe,ami sokkal fontosabb és felelősségteljesebb,mint mondjuk egy jó állás.Egy másik dimenzió,amit csak az a nő érthet, amely életet adott.Ugye, férfiként is másként tekintünk rájuk.Úgymond,értékesebbek.Gondolom ti is ábrándoztok arról hogy szeretnétek anyává válni(mégha nyílvánosan mást is mondtok),csak ugye meg kell felelni a környezetnek.Hiába építed a karriered,ha nem lesz kire hagyjad annak gyümölcsét.Ott leszel egyedül,a barátok elpárolognak.Sokan biztos félnek a felelősségvállalástól,ezért mennek az ellentétes irányba,ami jobban hangzik,de magányossá tesz egy egész életre.
2022. febr. 20. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
89%

"ami sokkal fontosabb és felelősségteljesebb,"


Szerinted lehet, más szerint nem. Egy gyereknek apja is van, aki ugyanolyan szülő.


Ilyen baromságot meg rég olvastam, hogy magányossá tesz egy életre.

A gyereked nem a társad, ő a saját életét éli, és gyakran a világ másik felén élnek.

2022. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
97%
Tudjuk csak a gyereket ad boldogságot. Sok apuka azért qurvazik.
2022. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 anonim ***** válasza:
91%

“Úgymond,értékesebbek”


A francokat! Nem tudom ki vagy-mi vagy, de ez elég érdekes hozzáállás, írom ezt férfiként. Semmivel sem több vagy kevesebb, akinek van gyereke.

2022. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
84%
Irigykedjen a halál rájuk..... 🤦🤨
2022. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 anonim ***** válasza:
88%
Na, egy turbóanyuka, aki azt hiszi, attól lesz értékes, mert kipottyant egy-két gyereket.
2022. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/130 anonim ***** válasza:
92%

"Ugye, férfiként is másként tekintünk rájuk"


valóban, én például gyerekes nővel nem is kezdek

2022. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van, életem értelmei, ennek tükrében állítom, hogy óriasi baromságot írtál.

Ők nem akarnak gyereket. Pont.

Az ő élete nem lesz se jobb, se szebb, valamitől, amit nem akar, amire nem vágyik. A legnagyobb marhaság lenne azért gyereket vállalni, mert mit szólnak mások, és így illik. Élje mindenki úgy életét, ahogy neki jól esik.


Teljesen más úgy gyereket vállalni, hogy őt akartad, mindennel együtt, a rosszat is belértve. Ennek tudatában lesz egy nő terhes, úgy éli át a szülést, a szoptatást, a kisbabás időszakot, a dackorszakot, a kamaszkort, a kirepülést, és az egészet, hogy ezzel jár, a gyerekért, az ő jólétéért teszi. Ha kivonjuk az egyenletből azt, hogy az ember szereti azt a kis hisztis xaros csomagot, akkor nettó szívás az egész, a terhességtől a felnőtté válásig. Csak azért éri meg, mert amikor rád mosolyog, meg odabújik, amikor látod, hogy boldog és egészséges, akkor minden meg van bocsájtva. Egy álom teljesült.


Tudom, hogy a maga módján az is szereti a gyerekét, aki nem akarta, és az is ki tud borulni, aki évekig próbálkozik, és tényleg minden vágya, hogy terhes legyen.

De ma már adott a lehetőség, hogy döntsünk. A fogamzásgátlás jól működik, megbízható, nem megy rá az egészsége. Hagyd szépen békén azokat, akik nem akarnak gyereket. Felnőtt ember, el tudja dönteni, neked meg nincs jogod beleszólni.

2022. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 lizzi77 válasza:
95%
Ha eleve nem akar vki gyereket, miért is irigyelné azt, akinek van? Plusz általában vagy karriered van+barátaid+hobbid,mert van rá idő, vagy gyereked, mert csak rá van időd. A barátok pont a gyerekesek mellől kopnak ki, mert nincs rájuk idő. Vagy közös megegyezéssel csak az egyik szülő dolgozik, így talán marad idejük fenntartani a korábbi kapcsolataikat is. Kérdés:ez vmi burkolt anya-feleség keresés, vagy általánosságban gondolod, hogy anyaként többet ér egy nő? Mert nagy a nagy többségnek nem kell az egyedül maradt anyuka x gyerekkel...
2022. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kisebb gondom is nagyobb annál, minthogy másokhoz hasonlítgassam magam. Azt pedig pont lesz*rom, hogy egy férfi mit gondol rólam emiatt.
2022. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 Laylah ***** válasza:
100%
Hibás az alaptézised. Nem úgy nem vállal gyereket, hogy lemond róla valami más javára, közben pedig akarna, hanem úgy, hogy nem is érez rá ingerenciát, vágyat, hogy ő ezt egyáltalán szeretné. Mintha azt mondanád, hogy nem szereted a tökfőzeléket, más meg azon sajnálkozna, hogy a szíved mélyén biztos szereted, csak azt mutatod kifelé, hogy hányingered van még a gondolatára is, mert, mit tudom én, drága a zöldség. Holott te tudod, hogy ki nem állhatod, mégis beléd akarják magyarázni, hogy neked azt szeretned KELL, mert úgy szokás.
2022. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!