Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyorsan elkeszíthető ebédeket...

Gyorsan elkeszíthető ebédeket tudtok mondani amit 1 eves baba ehet? Alig van időm és gyorsan amit elkészíthetek?

Figyelt kérdés
Nehezen eszik nem szeretném részletezni miért csak kérlek segítsetek
2022. ápr. 1. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Mindenfele parolt zoldseg, sutoben sutott hussal, tesztak zoldseggel , tonhallal, milanoi, rakott etelek, rizotto
2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Fözelékek

Tészta szinte bármilyen feltéttel amit szerettek

Párolt zöldség, sült csirkemellel

2022. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tudom tudom de pontos recept ami pikk pakk megvan.

Így gondoltam hogy leirod mondjuk a kedvenced amit hamar eltudsz készíteni.

Mert annyira levan foglalva az agyam egyszerűen ha boltba megyek úgyis vmit hiányosan veszek és akkor már megint nem tudok csinálni SEMMIT.

Horror.

Aki tud írjon egy kedvenc receptet mondjuk amit ma csináltál

2022. ápr. 1. 18:28
 4/19 A kérdező kommentje:

Plusz a húst nem tudja megenni 1evesen max csak a halhust .

Más fajta hust turmixolok

2022. ápr. 1. 18:29
 5/19 A kérdező kommentje:

Azért olyan nehéz.

És ha turmixolok már nem olyan.

Fel kellett vágni a nyelvét elég későn (nemrég ) így lemaradtunk az evesbe

2022. ápr. 1. 18:30
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Főzeléket, krémlevest, püréket akkor is tud enni. Neten ezer megy egy recept van fent, időtartam megjelöléssel. Én ma ezt csináltam csirkemellel. A krumpli 20 perc alatt megfő, turmixolni már nem nagy kunszt. A gyerek imádja mert édes.

[link]

2022. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Magatoknak nem főzöl? Mert eheti azt is. Mi az, hogy annyira le van foglalva az agyad? Adj neki üvegeset akkor aztán meg van oldva, főzni se kell.
2022. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Cukkinit, paradicsomot, édesburgonyát felkarikázok, sonka szeletet kockázok.

Egy hőálló tálba állítva vagy félig fektetve felsorakoztatom őket nyersen, soronként váltakozva. Egy sor krumpli, egy sor cukkini, egy sor paradicsom és újra. Amikor kiraktam vele a tálat, rá osztom a sonkát is, megszórom vegetával vagy más neki való fűszerrel, mehet rá sajt is ha eheti.

Ezt először fedve majd ha puha fedő/fólia nélkül megsütöm szép színűre. Egészen puha, villával összenyomható ételt kapunk.

2022. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Mindent ehet, amit ti is.

[link]

Egyébként meg itt találsz egy csomó receptet, bevásárlólistával, a kedvenceket el is mentheted.

2022. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Tetszőleges típusú tészta kifőz. Miután kész, leszűrni, egy fél bögrényit megtartani a főzőlevéből, visszatenni a tűzre, passzírozott paradicsom, tonhalkonzerv a tetejére, nyakon önteni a maradék főzőlével, összemelegíteni. Fűszerek (só a tonhal miatt nem annyira lényeges, de bazsalikom, oregánó, petrezselyem mehetnek), friss paradicsom, ha van kedved, olívabogyó, ha szeretitek, és kész is. Tetejére reszelt sajt (ha eheti). Tádám. Finom és a lányom, aki nem egy bélpoklos, is képes belőle értelmes mennyiséget megenni. És nagyjából 5 perccel tart tovább az egész művelet, mint maga a tészta kifőzése. Szóval nem egy nagy kunszt.


Másik kedvenc az együtt sült hal zöldségekkel. Halat lemosod, szárazra törölgeted, befűszerezed (ízlés szerint), rárakod egy sütőpapírral bélelt tepsire. Répát, krumplit megmosod (én még csak hámozni se szoktam), feldarabolod ujjnyi vastagságú csíkokra vagy karikákra, ahogy tetszik, kelbimbó (vagy igazából gyakorlatilag bármilyen zöldség, amit szerettek) mehet mellé egy tálba, fűszerezed szintén ízlés szerint, és összekevered, eloszlatod a hal körül a tepsin. Megspricceled olívaolajjal, 180 fokos sütőbe teszed olyan 20-30 percre, és kész. A zöldségek ízlés szerint pürésíthetők, de ha falatkásan eszi is már, akkor is kényelmesen el lehet nyammogni.

2022. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!