Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyorsan elkeszíthető ebédeket...

Gyorsan elkeszíthető ebédeket tudtok mondani amit 1 eves baba ehet? Alig van időm és gyorsan amit elkészíthetek?

Figyelt kérdés
Nehezen eszik nem szeretném részletezni miért csak kérlek segítsetek
2022. ápr. 1. 18:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Nekem az uveges pureket nagyon szerette (jobban mint amit en főzök, pedig szeretek es egész jol tudok főzni). Ezért sokszor kapott uvegeset ugy, hogy mellé még főztem ki neki tésztát, rizst, krumplit, bulgurt pl, hogy tartalmasabb, sűrűbb legyen es azert ragjon is.
2022. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Vegyel egy tefal párolòt,abba mehet minden zöldség,rizs, tojas hus es krumpli is. Amugy megy eheti a porkolt tesztat,nokedlit es rantott hust is. Mindent mar.
2022. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%

krumplis tészta (krumplit megfőzöd sóval, leszűröd, paprika, pici olaj, összenyomod + tészta)


túrós vagy tejfölös (+sajtos esetleg) tészta.. itt ugye csak a tésztát kell kifőzni


spenótos tészta (fagyasztott spenótot szoktam megcsinálni főzeléknek vagy pürének ki minek mondja + tészta + mi füstölt sajtot szoktunk ráreszelni)


rizs + fasírt (én nem gombócolni szoktam a fasírtot, hanem sütőben sütöm vagy formában vagy csak én formázom rúdba és úgy) fasírt: fél kiló darált hús + 1 tojás + 1 áztatott, kinyomkodott zsemle + fasírt fűszert keverék + piros paprika + egy kevés zsemlemorzsa, ha nem akar összeállni, formázod, sütőbe 180 fokra 45 perc + én rá szoktam még pirítani picit. Ezt villával simán össze tudod nyomkodni, puha nem kell nagyon rágni.. ha a rizs nem jó, csinálj hozzá krumplipürét.


Zöldségleves galsukával, zöldségeket könnyen összenyonkodod villával, a galuskát is ha nem kemény.


Túrógombóc (én úgy szoktam, hogy tejbedarát főzök, de úgy, hogy a fakanál megáll benne, túrót belekeverem, ízesítem cukorral, vaníliás cukorral meg citrommal. Még úgy melegében gombócolom és prézlibe forgatom, bár a középső lányom prézli nélkül szereti)


hirtelen ennyi jutott eszembe, ami egyszerű meg gyors

2022. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

ami még gyors meg egyszerű: bolti zacskós levesek, azok tényleg hamar megvannak


Meg a Knorrnak, Magginak vannak ilyen tészta meg por (szósz), csak víz kell hozzá 10 perc és kész.



Vagy pl LIDL lasagne-ja, húsos, de konkrétan egy nagy pépes cucc az egész, de a gyerekek nálunk szeretik meg én is megeszem. Szoktam csinálni én is házilag, de azért az időigényesebb.


Mondjuk ezek eléggé műkaják, de gyorsak.


Virslit meg tudja enni? Az is gyorsan megvan. Vagy nálunk a lányok a sült kolbászt is nagyon szeretik, azt is össze lehet nyomkodni, és lényegében csak berakod a sütőbe aztán megsül, sok dolgod nincs vele. Krumplival, rizzsel de simán kenyérrel is jó.


13as voltam.

2022. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%
Pörkölt darálthúsból is tökéletes, én sokszor csinálom azzal.
2022. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

Bolognai spagetti sajttal

Tepsis sült krumpli

Mezes mustaros tejszínes csirkemell rizzsel

Sült húsok, kukoricás rizs, rizi-bizi

Palacsinta

2022. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

[link]

Én ezen az oldalon szoktam válogatni, ez a húsgolyó pl viszonylag gyors és így legalább megeszi a brokkolit.

2022. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%
Amit magatoknak főzöl, az tökéletes neki is, csak vágd apróra neki.
2022. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%
Én mindent bevágok a sütőbe, tényleg. Amíg alszik, meghámozom, felszeletelem/felvágom/lereszelem az alapanyagokat, kis olívaolajjal, fűszerrel megy minden a sütőbe. Répa, fehérrépa, paszternák, krumpli, batáta, zeller, karalábé, mind kész vannak 25-30 perc alatt, és ha elég apróra felkockázod, vajpuhára sülnek, ezeket és a fűszereket variálom. Ezek mellé adok húst, vagy egy fél üveg bébiételt, ha nincs időm mást főzni, az én lányom szerencsére szereti azokat is. Vagy kis fokhagymával megpárolsz brokkolit, karfiolt. Halrudacskát sütsz ki, leszeded a panírt. Én ebédre szoktam rántottát is csinálni, mert imádja, egy tojás, sonka, hagyma, paradicsom, paprika jól megfonnyasztva, így elég tartalmas, kis kezével imádja eszegetni. Tésztát is főzhetsz ki, arra szoktam üveges paradicsomos bébiételt tenni, saját házi húspéppel, ebből mindig csinálok nagy adagot, és van a fagyasztóban, csak elő kell venni. Konzerv tonhalat is adok, ami nem olajos lében van. Amúgy darált húsból készült fasírt belsejével lehet, hogy a te babád is megbirkózna. Csicseriborsó fasírtot csináltam a héten, egy konzervet leturmixoltam, 2 tojás, fél hagyma, kis húspép, zabpehely, curry, fokhagyma, be a sütőbe olajjal megkenve.
2022. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!