Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet adni mogyoróvaj...

Mikortól lehet adni mogyoróvajat a babának?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
A mogyoró erősen allergén, ezért 12 hónapos kor alatt semmiképp nem ajánlott.
2022. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem igaz, a legújabb ajánlás, hogy minden allergént 1 éves kor alatt be kell vezetni.


[link]


Én kb. 9 hónaposan adtam, először tejpépbe keverve egy fél kávéskanálnyit.

2022. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Babának semmikor.
2022. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
1. Ne haragudj, de ne adj tanácsot, ha nem értesz hozzá! Pont, hogy ezzel a nagyon elavult technikával lesznek allergiásak a gyerekek. 6 hónapos kortól lehet. Az allergéneket minél előbb be kell vezetni, főleg ha van allergiás a családban. Mondjuk én sosem vezetgettem, de a pürés hozzátáplálásnál sem kell figyelgetni.
2022. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ja igen természetesen a cukrozatlan verziót. 4 voltam.
2022. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen cukrozatlant. A babám 8 hónapos, 4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást.
2022. ápr. 4. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kortól, valamibe belekeverve, blw-nél pl banánra, almára kenve. Semmiképp sem kanálból magában add, mert a sűrűsége miatt magában fulladásveszélyes.
2022. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Mogyorót először kenj a kezére, ha nem pirosodik be, akkor adj enni is. Ha bepirosodik akkor konzultálj gasztros dokival, lehet megfigyelés alatt is adni.

mogyoró allergiás a fiam, a kistesónál így tanácsolták.

2022. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Török és földimogyorót külön vezessétek be. Más olajos magnál is körültekintőek legyetek, és ha jónak tűnik akkor is lehet később allergiás reakció vagy roham. Kesu különösen ilyen alattomos
2022. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 hónaposan vezettem be mindkét gyereknél.
2022. ápr. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!