Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás alatt fogyasztotta...

A szoptatás alatt fogyasztottam földimogyorót, és a mogyoróvajat, de hallottam, hogy az allergia miatt kerülni kellene (nem bizonyítottan). Tapasztaltátok, hogy később valóban ártana a kicsinek? Nincs mogyi allergiás a családban.

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha minden allergizalo dolgot kerultem volna, akkor ehen haltam volna. Mogyorot marekszamra ettem, nem lett belole gond.
2011. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tapasztaltam, diofeleket ettem es minden oke.

Viszont mar regi bölcsek is mondtak, hogy mindent mertekkel, ebben is ezt javasolnam!! :)


Csak azt kerültem, amire en is allergias vagyok (tej, bizonyos husok), es ami nehezen emeszthetösege miatt okozhat problemakat (hasfajast), pl. kaposzta...stb. Meg a korhazban a 3. napon ettem egy szölöt, amitöl a babanak erös hasfajasa lett. :( Akkor tudtam meg, hogy narancsot, szölöt nem ajanlott - de csak az elsö napokban, mig kialakul az emesztese -- allitolag.

Tehat ezutan ettem ezt is, igaz, eleg sokara jött csak meg a kedvem hozza ezek utan :), es kesöbb valoban nem okozott mar problemat.

Azt viszont hozzatennem, hogy "hasfajos" baba volt, kemeny 5 es fel honapog, es 3 eves koraban derült ki mas gyümölcsökre allergia. :(

Tehat ennyit a tudomanyrol. A hasfajasossagrol gyakran mar azt olvasni, hogy ez, mintha csak valami babona lenne, mert az igazi oka ismeretlen, pedig azert nemhiaba hivjak szerintem regaota hasfajasnak... Masok az eretlen emesztörendszert okoljak. A tapasztalataim alapjan ezt gondolom, csak sajnos nehez rajönni, pontosan mi okozza, pedig igy kihagyhato lehetne szerintem a hasfajas...

2011. nov. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Engem konkrétan a földimogyi esete érdekelne ebben az esetben. Diót is ettem, mondjuk...

Az én babám is hasfájós volt, egész 5-6 hónapos koráig, addig szinte semmit nem ehettem, aminek íze volt, mindentől szenvedett.


Olyan nem volt, aki szintén evett földimogyit, és évekkel később előjött az allergia a kisgyereken?

2011. nov. 19. 00:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ez segit, a diofeleket ugy ertettem, hogy földimogyit is, es ezzel minden oke.

Az allergiarol biztos tudod, hogy sok keresztallergia van, igy pl. nekem ugy alakult ki szederre allergiam, hogy azt soha eletemben nem is ettem - csak mert mas rokonara is allergia. Dio, mogyoro, mandula...stb ugyanigy egy csalad.

2.

2011. nov. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A földimogyoró nem dióféle. A bokron termő mogyorót sorolják oda.

Egyébként én észrevettem, hogy amíg kicsi (pár hónapos-fél év körüli) volt a babám és földimogyorót ettem, akkor kicsit kipattogott a bőre, ezért aztán hanyagoltam. Hosszabb távú következményekről nem tudok beszámolni. Egyetértek az egyik előttem szólóval, mértékkel fogyaszd, és figyeld a babád.

2011. nov. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!