Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónaposan ihat a baba teát?

Hány hónaposan ihat a baba teát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a WHO szerint, 6 honapig csakis kizarolag anyatejet lehet/kell adni a babanak, viszont erdekelne errol mas velemenye tapasztalata. Mi mediterran orszagban elunk, juliusban augusztusban a homerseklet napkozben a 40 fokot is meghaladja. Ezert gondoltam hogy biztos jol esne majd a babanak az anyatejen kivul mas is. Nyar kozepen lesz 4 honapos

2022. ápr. 26. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Ha igény szerint van szoptatva nem kell semmi. Akkor mellre kerül akár fél óra múlva ha csak szomjas. + Az anyatej alkalmazkodik a baba igényeihez.

Ha viszont nagyon adni akarsz neki akkor is inkább vizet mint teát

2022. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Van olyan, amire az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól. De szerintem felesleges, inkább akkor legyen víz.
2022. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Mind a 2 gyerekem iszsz volt. 4 honaposan kezdtük a hozzátaplalast, onnan ment a tea is.

Vizet egyik sem fogadta el sosem

2022. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Vannak olyan teák (pl mecsek tea, ez kamilla és édeskömény) amit már újszülött kórtol is lehet adni. Hiába a 6 hónapos korig elvárt kizárólagos szoptatás, másfél hónapos korára olyan kólikás lett a lányom, hogy csak ez vált be neki. Egyébként sógornőm májusban szült, és igényelte a pici a teát. Szomjas volt. Annyi hogy nem főétkezésekkor kapja, ugye ezek a szoptatás időpontjai (nálunk 9, 12, 15óra és így tovább) hanem közötte. Így ugyanúgy szopizik semmi baj nincs vele. Nem ártasz neki a teával, egy csomó jótékony hatása van.
2023. márc. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyébként nem értem manapság miért ekkora probléma a tea. Mi régen mindíg kaptunk, és szerintem a velem korombéliek is. Sőt nyáron pl nagyon mondtàk a védőnők hogy teáztatni, nehogy kiszáradjon. Sőt mi még kamillá an is fürödtünk hogy ne legyen a bőrünk száraz. Nem lehet ez mégsem olyan rossz, ha itt vagyunk és élünk még. 😀
2023. márc. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!