Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Koraszülött baba 15 hónaposan...

Koraszülött baba 15 hónaposan nem akar hízni kb. 1 éves kora körül állt le és azóta csak nagyon kevesebbet hízik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

960g-al 38 cm-el született koraszülött babám sokáig korházba voltunk nagyon könnyen megtanult ciciből enni ezért 2 hónap után haza jöhettünk, aztán azt mondta a kezelő orvos, hogy a biztonság kedvéért hagyjam el a tejtermékek fogyasztását nehogy tejfehérje érzékeny legyen, megtettem 7 hónapos koráig tudott így enni. Mivel azt is mondta, hogy a hozzátáplálást 9 hónaposan kezdjük el ezért én még vártam vele, de mivel már nem volt anyatejes ezért javasolta a hozzátáplálást a tápszer mellé. Mivel későn kezdtük el nagyon nehezen fogad el mai napig új ízeket, 1 éves(korrigáltan 9 hós) kontrollon (akkor 7500g) volt azt mondta nagyon kevés, a védőnő szerint nem volt kevés, de próbáltam azóta már azzal etetni amit mi eszünk most 15 hónapos (korrigáltan 1 éves) és 8350g 70cm.

Nagyon el vagyok keseredve. Jelenleg jön a foga és enni sem akar ezért adok neki béres cseppet is amit meg beszéltem a háziorvossal, de ma például tápszeren kívül semmit nem fogadott el.

Valaki ha volt már így és ha esetleg tudnátok valamit javasolni amitől kicsit meg indulna a súlynövekedése nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm a segítséget.



2021. febr. 20. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kevés. A lányom 3100 gr-al született és 8200 gr volt 1 évesen. A 15 hónaposra nem emlékszem, de nem volt sokkal több, mint 1 évesen.
2021. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hűha. Köszönöm szépen a gyors választ. Ha még itt vagy az orvos mit mondott erre a súlya?

Igazából azt hozzá tenném hogy én 153 cm magas vagyok az apja pedig 165 körül szóval szerintem ez is közre játszik.

2021. febr. 20. 17:55
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem mondott. Ez normál súly. A normál súlytartomány alsó részén van, de belefér. Izguljanak a kövér gyerekek szülei. Szerintem az elhízás sokkal nagyobb probléma.
2021. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek.
2021. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj a súlyával. Ő ilyen. Ne erőltesd az evést, ne legyen ez egy örökös vitaforrás kettőtök között, hogy miből mennyit eszik. (nyilván normális keretek között)
2021. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2900g-mal született és 7900 volt egy évesen. Azt mondta a védőnő ez így rendben van, mert mindenkit önmagához képest nézünk. Tehát ha amúgy rendben van a gyerek, és jól eszik, akkor nem baj hogy nem lett 9-10 kg egy éves korára.
2021. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 1 éves kora óta kb ugyan abban a súlyban van. Most lesz másfél éves. Nem aggódok mert így se sovány.
2021. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a magasságát sose hagyd le, ha a súlyát nézed. Ahhoz képest lehet csak azt mondani, hogy sok vagy kevés.

Másrészt a második évben már egyáltalán nem híznak úgy. Átlagosan összesen 2 kg-t gyarapodnak az első és a második szülinap között.

2021. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2800 g-mal született, de 1 évesen csak 7660 g volt a 71 cm-hez. Nekünk is azt mondták, hogy vékonyka, de még normális.

1,5 évesen alig evett, a súlya stagnált (azt hiszem olyan 8,5 kg körül volt) aztán valami átbillent nála és most a 2 éves státuszon már 11 kg volt a 90 cm-hez.

Nyugodj meg, nem lehet minden gyerek vasgyúró. Ha egyébként eszik, jó kedvű és nem fogy, akkor ne idegeskedj feleslegesen!

2021. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat. Szép estét mindenkinek.
2021. febr. 20. 19:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!