Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák ti milyen bébiételt...

Anyukák ti milyen bébiételt csináltok a babának? Veszitek boltban vagy házilag csináljátok?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Is-is.

Ha én készítek, akkor csirkehúst, pulykahúst, májat főzök, tojás sárgáját, ezekhez adok batátát, burgonyát, zöldborsót, rizst, répát... De kapott már halat is.

Marhát ritkán eszünk, így ha kész pürét veszek, az általában marhás.

Reggeli-vacsora pedig gríz, rizspép, kekszes pép, gabonás pép gyümölcspürével gazdagítva.

2023. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Soha nem vettem boltit.

Eleinte reszelt gyümölcsöt/főzött paszirozott zöldségeket kapott. Aztán kb 2 hónap után darabosat, abból amit magunknak főztem.


(16hós a kicsi, 3 éves a nagy)

2023. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Készítettem is, meg vettem is.

Az én gyerekeim főleg a főzelékeket ették, szóval húsos-zöldséges ételeket készítettem, és ilyeneket is vettem. Kb. ennyi. Illetve figyeltem rá, hogy hozzáadott cukor ne legyen abban, amit veszek.

2023. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Is-is. Általában én csinálom neki. Zöldségek hússal, rizzsel, tésztával. Most már tejföllel,sajttal is.

De venni is szoktam. Pl.céklás ételt, mert azt nem szeretem elkészíteni. De mindig van itthon pár üveg főzelék, mert előfordul, hogy valamiért nem eszi meg amit én csinálok. Vagy ha valami miatt nincs idő csinálni, akkor is van mihez nyúlni.

De ha ebédidőben megyünk valahova, akkor is üvegeset szoktam vinni.

2023. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bolti
2023. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bolti többségbe néha persze van, hogy kap a mienkből de alapvetően mi fűszeresebb ételeket szeretjük a férjemmel.

De a kenyeret vagy péksütiket én sütöm abból mindig kap.

2023. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Házilag készített ételt kapott, tartalékban azért volt pár üveg bébiétel is, főleg az utazásokra. Amíg a hozzátáplálás elején tartott, részben a nyáron, kis adagokban lefagyasztott zöldséget-gyümölcsöt kapta, részben a mi ételünkből azt, amit ő is ehetett. De nekem szerencsém volt, mert nem válogatott, emellett a nagyszülők ha olyan ételt főztek éppen, előszeretettel hoztak belőle az unokának is. Kb. 1 éves korától pedig többnyire már azt kapta, amit mi is ettünk.
2023. febr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!