Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti milyen ételt adtatok...

Ti milyen ételt adtatok először a babaátoknak? 4 hónapos a kisfiam, tápszeres baba, és lassan elkezdhetem a hozzátáplálást. Ti hogy csináljátok, hogy jöttök ki anyagilag legjobban?

Figyelt kérdés
Bébiétellel, vagy saját készítésű zöldség-gyümölcs pépekkel, levekkel? Minden tanács érdekel, első gyermekes anya vagyok! Ti hogy csináltátok, csináljátok?

2018. ápr. 23. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
6 honapos korban kell elkezdeni a hozzataplalast.
2018. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Mi nemrég kezdük.Az én babám is tápszeres de kivártam a 6 hónapot.Mi répával és utána almával kezdük.mind a kettő szorulást okozott.Most barackot kapott ma volt az 5.nap teljes adagot evett.Az segíti kakilni.Ma kóstolt 3 kanálnyi sütőtököt mert az nem okoz szorulást.Egyszerre csak egy valamit adj neki 5-7 napig.Először 1-2 kanál és figyeld a reakciókat.Ha minden ok akkor adhatsz egész adagot is ha kéri.Én otthon csinálok mindent,de nagyon figyelj,hogy csak bio legyen,mert azt (elvileg)nem permetezik stb...

Nekem a babagyümire rosszul reagált.Pedig csak alma volt rajta feltüntetve.Azóta csak otthon készültet adok.Tudom hogy nem ez volt a kérdés,de szerintem is várd ki legalább az 5,5-6 hónapot.

2018. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Először egy-két kiskanál zöldség- vagy gyümölcslével kínáld még pár napon keresztül. Ha ez megy, akkor az azonos dologból készült püré is mehet.


Egyszerre egy dolgot vezess csak be, hogy tudni lehessen, hogy ha valami gondot okoz, akkor mi az.


Az első kiváltott étkezés a tízórai idején van, így nap közben túl lesztek az esetleges emésztési gondokon, amiktől éjjel nem aludnátok.

2018. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Répa, krumpli szorulást okoz, érdemes nem azzal kezdeni, sok sírást elkerülsz.


Lehet kapni bio natúr gyümölcsleveket, jégkocka tartóba öntsd ki, jégkockaként eláll és kiválóan adagolható.

2018. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Feljebb írták, először a gyümölcs levét pár napig és aztán a gyümölcs húsát 1 hétig, hogy szokja.Nálunk az alma okozott pld szorulást, szegény csak bogyókat kakilt úgyhogy érdemes úgy bevezetni a gyümölcsöket zöldségeket, hogy egy olyan ami megfogja a hasat és egy olyan ami hashajtó hatású hogy lehessen aztán kombinálni, a hasbajok ellen.(ez csak saját kútfő..szóval lehet butaság ,de én így csináltam).

Állítólag az alma legyen az első gyümölcs, a burgonya meg az első zöldség.(ilyen sorrendbe csináltuk, de nem tudom ,hogy miért így ajánlják).


Üveges bébiételt csak akkor kap, ha valahova megyünk és nem akarok ott főzőcskézni vagy valamiért nem érek rá készíteni neki semmit.Nem sűrűn van ilyen mázlija:D

Amúgy nagyon finomak és ez a bajom velük, mert ha én otthon össze keverem ugyanazokat a hozzátevőket nem lesz olyan az íze? Akkor mit tesznek bele,mit csinálnak vele amitől még én is szívesen megeszem?


Nálunk is tápszeres.4 hósan pár korty almalé is komoly gondot okozott úgyhogy vártam vele jó 5 és fél hónapos koráig.Ha kérdezték akkor mindig mondtam, hogy persze kóstolgatunk -kóstolgatunk.

2018. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányaim is tápszeresek. 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Reszelt almát kaptak (2-3 kanállal), majd krumpli, édesburgonya, répa, sütőtök stb. A nagyobb csak a házi kosztot szerette (1x kapott üvegest és kihányta), a kicsinek viszont hiába csináltam bármit, nem kellett neki. 11 hónaposan fogadta el végre azt, amit én főzök.
2018. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Először alma, majd sütőtök, barack, répa, krumpli, ezeket mind almával hígítva. És így tovább az ajánlás szerint..


Jók a bébi kaják is, de őszintén szólva nem sok idő megcsinalni otthon ugyanazt.. :) Én csak akkor vettem, ha család látogatóba mentünk vagy kirándulni, de azt is csak azért, nem mert nem szeretek elkészített kaját órákig éthordóban tárolni. Hiába csak barack-darált keksz van benne.. Akkor se szeretem.


Anyagilag az az olcsóbb ha te csinálod. Egy répa kb 30 forint, a krumpli se több, talán az alma a legdrágább. Na most ha veszel egy répát, krumplit és egy almát, na ebből gyerekfüggően 3-4 adag kaját tudsz eltenni hűtőbe vagy fagyasztóba.

Én eleinte fél gyümölcsöket pürésítettem, de hamar megjött a fiam étvágya így gyorsan egész gyümölcsöt evett. Aztán ahogy jöttek a főzelékek, átálltam arra, hogy 2-3 adagot főztem. Vettem kis éthordókat (200-400ml) és egyet aznap megevett, egyet hűtőbe tettem másnapra vagy harmadnapra, egyet pedig fagyasztóba. Így változatosan tudtam kombinálni az ízeket, csak megnéztem mik a lehetőségek a hűtőben.


Amit későn vettem észre: nagyon szuper finom savanyú gyümölcsöket lehet venni fagyasztottan. Télen így tudtam szerezni meggyet is akár. És nem szörnyűek, én is ettem belőle! Ha hamarabb tudom akkor változatosabb lett volna a HT, de hát ja, én abból indultam ki, hogy épp mi van a gyümölcs pultban. Ja, de van fagyasztott rész is! Télen jó az is :)


Amit én javaslok: a fiam és más gyerek is későn tanulhat meg rágni. Nem tudni mitől van ez. Ezért azt javaslom, hogy ahogy engedi a gyerek, próbálj egyre darabosabban elkészíteni majd az ételt. kb 8 hónap után. Kinél hogy. Valakinek 7 hónaposan már így eszik a gyerek, más, mint mi is, közel 1 évesen kezdtük. Azaz próbáltuk. Elmúlt 1 éves mire rájött, miért is kell rágni.. Addig félrenyelt.

Nem kell erőltetni.

Ha gondolod nézz utána ennek a témának, keresd meg az arany középutat és arra figyelj.

2018. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

reszelt almával kezdtük. Üveg reszelőn, csak pár kanállal.


Van, amit egyszerűbb üvegeset venni, pl zöldborsó (mire áttöröd a szitán, fele oda lesz), epres, málnás kaják, mert ugye nagyüzemben tudják magok nélkül készíteni (az allergizál), így adható lényegesen korábban is már a bébiétel, mint maga a gyümölcs.


Nagyon sokat evett a mienkből. pl répa, krumpli... meg mindenféle leveszöldség. Annyi, hogy később sóztam be, csak miután az övét kiszedtem belőle.

2018. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!