Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Azt szeretnem kerdezni, hogy...

Azt szeretnem kerdezni, hogy ha tizorainal kezdjuk el a kostoltatast, mar egesz jol megy, sokminden be van vezetve es ugy ajanljak kivaltani, h tizorai stb, vege fele az ebedet, akkor hust meg ilyeneket ti mikor adtok?

Figyelt kérdés
Marmint ugy ertem, hogy tizoraira meg uzsonnara ? Vagy arra nem tul laktato neki? Adtam mar csirket, bar nem tul sokszor, de azt mindig ugy, pl ha ataludta a tizorait es mar amugy is az ebed jott volna, bar lehet, h ez is hulyeseg volt igy. Ti ezt hogy csinaljatok? Koszonom
2023. máj. 24. 03:38
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Húst elvileg 1 hónappal a kezdés után lehet legkorábban adni. Eddigre egyik gyerekkel a tízórait kiváltottuk, az ebédet pedig elkezdtük és ekkor vezettem be a húst. Másik gyereknél nem tudtunk étkezést kiváltani még 9 hónaposan sem, de ennyi idős korára 3x kínáltam már. A húst ebédre vezettem be nála is 7 hónaposan. Ő egyébként nem is evett 11 hónapos koráig annyit egy étkezésre sem, hogy jól is lakjon vele így arra várhattam volna.


Amúgy akkor még úgy tudtam ebéd a 2. kiváltandó étkezés de már iskolás a kicsi is így nem annyira ismerem a mostani ajánlásokat.

2023. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is tízóraira kezdtünk el szilárdat enni, de nekem annyira nem volt cél, hogy gyorsan kiváltsunk étkezést.

Mikor már rendesen eszegetett, akkor ajánlotta a védőnő, hogy elkezdhetjük az ebédet is, így:

-tízóraira kap gyümölcsöt grízzel, utána még kis szopcsi is jöhet

-ebédre zöldségek hússal (+pici olaj), ez már akkora mennység szokott lenni, hogy anyatejet már nem adok neki utána, csak vizet

2023. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, #1-es nem en pontoztalak le en , en a zold pipat nyomtam :/
2023. máj. 29. 20:52
 4/5 A kérdező kommentje:
#2es ha olvasod még, milyen olajat raksz a kajcsijahlz? Koszonom
2023. máj. 29. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sima napraforgóolajat.

Gondolkoztam olivaolajon is, de az tud olyan keserű lenni néha, hogy nem mertem.

Esetleg van valaki, aki olvassa és azt adott a babájának? :)

2023. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!