Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A mogyorobol bevezetésnél...

A mogyorobol bevezetésnél mennyit kell adni a csecsemőnek,hogy ha esetleg allergiás rá ne legyen gond?Egy szem összezúzva, vagy fél szem?Illetve hány hónapos korban?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem nyugodtan add neki oda egészben ha van foga ha nincs!

🤦‍♀️

2023. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A csecsemő kor 1 éves korig tart,így azt hiszem,hogy egy 7-8 hónapos gyermeket lehet csecsemőnek nevezni. És igen,kb ilyen korban már el lehet kezdeni bevezetni a mogyorót. A cinikus,buta első két hozzaszóló csak magát minősíti ezzel a stílussal.
2023. jún. 11. 10:44
 3/20 anonim ***** válasza:
12%
Csecsemőnek, azaz egy év alattinak nem vezeti be még az ember. Egy éves kor után ajánlott, feldolgozott, darált formában, 2 éves kortól pedig egészben.
2023. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Földimogyorós pufi, vagy mozsárban péppé őrölt mogyoró.

A két mogyoró bevezetése külön történjen.

Először a szája szélére tegyél és nézd hogy bedagad e, ha nem akkor mehet a szájába.


Akinek nagy testvére allergiás, ott a kicsinek úgy vezette be egy anyuka, hogy a kórház melletti parkban vezette be, ha kell orvosi segítség, közel legyenek. Nyilván ha nincs előzmény akkor nem kell így eljárni.


Mi 11 hósan vezettük be. 3 évesen így is allergiás lett rá.

2023. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol remlik amit mindig mond a parom, hogy az ujabb ajanlasok szerint 1 eves korig erdemes minden allergent bevezetni.


Mi dm- ben vettunk bio kremeket, pl mandula kremet, mogyoro vajat, stb.


Elso nap 1 kiskanalnyi, masodik nap 2, 3. Nap 3. Azt ennyi. Minindig het elejen reggel kezdtuk, hogy ha gond lenne, akkor ne hetvegen ejjel kelljen surgossegire menni. Asszem nm a mogyoroval kezdtuk, az a legkomolyabb allergen emlekeim szerint.

2023. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Én zott monte joghurtot adtam abban elvileg van "sok" mogyoró.

Inkább olyan termékkel vezesd be amibe van ne egyből tört szemeket adj.Én egyébként nem zúznám hanem daralnám ha mindenkeppen így akarod.

2023. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelemes válaszokat.Igen,ma már az ajanlas szerint egy éves kor előtt be kell vezetni a mogyorót is. Vegulis nem osszetört mogyoróval akarom feltétlenül kezdeni,majd meglatom.
2023. jún. 11. 11:01
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is dm-es mogyorókrémet vettünk, első nap kb csak épphogy megnyalta a kanalat, aztán pár napig mindig egyre többet adtam. 11 hónapos körül volt.
2023. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Kiskanál Kommandót:


A földimogyoró bevezetése otthon, egészséges ill. alacsony kockázatú gyermekeknél

(a kockázatot orvos döntse el, bevezetés kb. 6 hónapos kortól, ne elsőként bevezetett

ételként) a NIAID1b ajánlás szerint:


1. Összezúzni 8–10 szem földimogyorót mozsárban, krémes állag eléréséig (ez 2,5 teáskanálnyi mennyiség. Egész földimogyorót 5 éves korig nem ajánlott gyermekeknek kínálni a félrenyelés veszélye miatt)


2. 2 teáskanálnyi földimogyorópürét belekeverni a gyermek 2–3 evőkanálnyi már bevezetett zöldség /gyümölcs /joghurt püréjébe


3. A kész, mogyorós zöldség/gyümölcs /joghurtpüréből első dózisként elég egy minimális mennyiséget („szinte csak kanál-hegynyit”) a szájába juttatni.


4. 10 percet várni!


5. Amennyiben nem mutat allergiás reakciót a gyermek a kis mennyiségből, lassan, az ő tempójában elfogyaszthatja a maradék pürét.


Ha továbbra is minden rendben, a következő napokon 1-1 kiskanálnyival is emelheted az adagot. Ha reakció nélkül tudja fogyasztani a földimogyoró

pépet emelkedő adagban, akkor a későbbiekben, heti 2 – 3 alkalommal kínáld a gyermekednek az otthon készített földimogyorókrémet és már

minimalizáltad is a földimogyoró allergia kialakulásának esélyét!

2023. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Én így csináltam végig a diófélékkel is, és a kiwivel is (a kiwire a nagypapa allergiás nálunk a családban)
2023. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!