Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tehetnék ha egy éves...

Mit tehetnék ha egy éves babám nagyon rosszul eszik? Létezik valami vitamin ami segíthet?

Figyelt kérdés

Már az elejétől nagyon kinlodtunk a hozzátaplalassal, nem is nagyon akartam erőltetni, gondoltam majd eljon az idő, amikor érdeklődést fog mutatni. De betöltötte az egy évet és semmi sem változott. Tejet sem iszik max 300 ml/nap. Joghurtot sem akarja enni, inkább azokat a dolgokat szeretni amik ropognak, ropogósak. Próbáljuk purekkel, BLW-vel, ezer felé receptet kipróbáltunk, pogácsak, fasirtok, tészta félék, babacsinta, de mindet csak repül az etető székről.

A súlya 8-8,5 kg között van, ami szerintem kevés. Születési súlya 2600 g. Emelett a legaktivabb legboldogabb kisbaba, játékos, mosolygós, este 9-től reggel 6-7ig alszik minden éjszaka.


2023. okt. 3. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a súlya egész jó. Másfél éves koráig ráér mennyiséget enni.

Amíg nem csökken a súlya, nincs baj

2023. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos kor után "kell" mennyiséget ennie. De nem minden baba ismeri a tankönyvet :)


Nálunk ugyanez van. 14 hónapos. Egyszer csak elkezd :) van ismerősünk akiknel 18 hónaposan kezdett, van ahol 2 évesen a rágófogak után. Addig csak szenvedtek a fogzástól,és nem volt étvágyuk.

2023. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8-10 hónaposan jött meg az étvágya, de egy év körül volt egy visszaesés. Közben folyamatosan szoptattam, hogy mennyit szopott, nem tudom, nem mértem. Mindig voltak kedvenc ételei, egy időben gyakorlatilag csak a felvágottat és társait, a főtt sárgarépát és a bundás kenyeret volt hajlandó megenni.
2023. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, mikor mondtam a gyerekorvosnak, hogy nem eszik, akkor azt mondta, hogy mivel a súlya jó és amúgy egészséges, nem kell aggódni.
2023. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 1 évesen 8250 gramm volt. Egyáltalán nem volt sovány, pont jó volt. Pedig ő is baromi keveset evett. Mondjuk ő legalább tápszert ivott 3x egy nap. Azon kívül max kóstolgatott, mennyiséget nem evett.

Aztán 15 hónaposan jött nála egy hirtelen fordulat, és most egész jól eszik. Nem azt mondom, hogy hatalmas mennyiségeket, de önmagához képest normálisan eszik végre.

2023. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Én annyira próbálkozom hogy olyan dolgokat készítsek amit szeretnek a babák úgy általánosságban, de semmi sem jött be eddig.
2023. okt. 4. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyat adj, amit ti is esztek. A lányom sokkal szívesebben eszi az én tányéromból az én ételemet, pedig az övében is ugyanaz van.
2023. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!