Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Enyhe pco-ra mozgást, d...

Enyhe pco-ra mozgást, d vitamint és inofolic granulátumot ajánlott az orvosom. Szerintetek segíthet? Főleg az inofolic hatására lennék kiváncsi, ha van benne tapasztalatotok.

Figyelt kérdés

34.életévemben vagyok, és van már egy 3 éves gyermekem.

Hosszú évek óta tudom, hogy pco-s vagyok, de az orvosom mindig úgy fogalmaz, hogy enyhe pco-m van.

Ez már eleve látszik nyilván abból is, hogy van már egy kisfiam, aki hamar meg is fogant, amikor felhagytam annak idején a cukorral, és odafigyeltem az egészségemre.

(egyébként abszolút nem vagyok túlsúlyos, 170cm, 60 kg-ez nálam szimpla hormonális dolog)

A ciklusaim viszont mióta az eszemet tudom 35-42 naposak. Mikor mennyi🤷🏻‍♀️ De előfordul 30-35 nap között is. Peteérésem mindig van, csak nagyon későn. Első babánál folliculometriara jártam és úgy fogant. Most LH teszteket csinálok, és össze is bújunk, amikor kell (pozitiv LH teszt+utána) de egyenlőre nem sikerült a baba. Nem mintha el lennénk késve, kb 3-4 hónapja hogy próbálkozunk, csak ha már kaptam tanácsot, akkor kiváncsi lennék a tapasztalatokra is.

A fentieket javasolta a dokim kezdésnek.

Egyébként egészséges étkezem, eszek édeset, de nagyon elenyésző. Sok zöldséget, halat, lassú felszivódásu ch-ot fogyasztok. Mozogni ugyan keveset jut időm, de most abba is belevágok. Napi 30- 40 perc mozgást javasolt.

Csak az inofolicot nem ismerem.

Elkezdtem, de kiváncsi lennék hogy aki pl csak azt szedte, milyen hatásai voltak. Írjatok tapasztalatokat inofolic+terhesség között ha van :)



2022. febr. 21. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor nem akartál gyermeket szedtél fogamzásgátlót?
2022. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Sosem szedtem.
2022. febr. 21. 19:43
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem azert ilyen a ciklusom, Mert bármi is felborította volna, szimplán mindig is ilyen volt.

Egyébként kb 20 éves koromban akarták “kezelni” fogamzásgátlóval és “hazudtam” mert elfelejtettem hogy elszedtem egy 3 hónapos adagot. De több okból is úgy döntöttem hogy nem fogok fogamzásgátlót szedni.

Egyébként voltam korábban endokrinológusnál is, minimális eltérés van a hormonjaimmal (lh-fsh arány nem tökéletes, de minden más jó). D vitamin hiányom volt, az tény, de más nem. Ugyancsak minimális eltérés az inzulinnal (3 pontos cukorterhelésnél) de azóta már rég máshogy étkezem. :)

2022. febr. 21. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor én nem aggódnék, az inofolic nagyon hatásos:)
2022. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En csak egeszsegugyi szempontbol ittam inositolt az utobbi kb. 1 evben, de hol elfelejtettem bevenni, hol nem :) D-vitamint mar az elso terhessegem elott, 11 eve szedek (nala szerintem ez segitett), az utobbi idoben 30-32 napos ciklusaim voltak es ugy fogant a harmadik csoppseg, hogy meg inkabb vigyaztunk is 😀 szeptember vegere varjuk 😊 nagy szeretettel, hamár ennyire jonni akart 😍
2022. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Masfel eve probalkozunk a babaval (elso gyermek lenne! 13.honapban sikerult, de sajnos elment!Meddosegibe mentunk, maganuton! Kiderult h magasabb a prolaktinom es enyhe ir-m van! Kaptam gyogyszert a prolaktinra, plusz clostyt a peteeres segitese miatt!Sok vitamint, taplalek kiegeszitot felirt az orvos (Aminek a nagy reszet alapjabol is szedem, pl D vitamin) felirta az Inofolic port is, reggel, este 1 tasak!Meg a varakozo statuszba vagyunk! Nem erzek es nem latok valtozast!Mi inszeminaciora keszulunk jelenleg!Marcius 2.an megyek ultrahangos kovetesre, hogyan ernek a tuszoim! Remelem ezeknek a komboja vegre valtozast hoz es sikerul a baba! Egyepkent 2 naponta tornazom es egeszsegesen etkezem!Kivancsi lennek en is Inofolicos tapasztalatokra!
2022. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!