Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Cumisüvegből megeszi, kanállal...

Cumisüvegből megeszi, kanállal nem?

Figyelt kérdés
5 hós tápszeres babám, alma, banán, körte már megy, de ha kanállal adom kiköpi. Viszont egy cumisüveg cumiján csináltam nagyobb lyukat, és úgy megeszi amennyit csak adok. Adjam neki így? Persze próbálom majd a kanalat, de úgy néz ki, nem az új íz van ellenére, csak a kanalazásból nyelés nem megy még neki.
2023. okt. 27. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg rossz technikával kanalazod és még működik nála a nyelvkilökő reflex. Megmutatni tudnám, elmondani nehéz. Kicsit hátrébb kell tenni a kanalat, és szinte "lecumizza" majd róla.
2023. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Benne van a szájába, nyállal felhígítja, és úgy köpi ki pici később, nem a nyelvével löki ki a kanalat.🤷‍♀️
2023. okt. 27. 12:19
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

"csak a kanalazásból nyelés nem megy még neki."


Nem egyértelmű? Ez azt jelenti, hogy KORAI!

Tömheted ugyan cumiból, de minek?

Nem az ízek bevezetése a cél, hanem hogy megtanuljon enni.

S ezzel bizony semmivel nem lesz előrébb, mint az, akinél a szülő megvárja, míg normálisan elfogadja.

2023. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem a kanálra gondoltam, hogy kilöki, hanem a falatra, mert rossz helyen van, onnan még nem tudja, hogy kell nyelni. Mintha üvegből enne: kb. ott legyen a kanál, ahol a cumi vége. Nem könnyű eltalálni a helyes pozíciót, de egy kis gyakorlással sikerülni fog.
2023. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

"és még működik nála a nyelvkilökő reflex"


De nem elnyomni kell és "más" technikával kicselezni. 🤦

Hanem felismerni, hogy nem érett a hozzátáplálásra.

Drága a tápszer vagy mi van?

2023. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Vagy add a kezébe a kanalat, és ő nyalogassa le róla a maga módján a kaját. Legyen nálad 2-3 kanál, és egyet mindig a kezébe tudsz így adni, amivel pacsálhat, közben te meg kínálgathatod rendesen, hogy valamit egyen is. Ha így sincs sikere, akkor én még várnék 2-3 hetet kb, mert akkor lehet, hogy nem érett még a dologra. Az biztos, hogy cumisüvegből nem tölteném bele a kaját.
2023. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, azért kérdezem, hogy adjam- e így neki? Azt gondoltam, mivel tápszeres, kellenek az új tápanyagok már. De akkor hagyom még pár hétig, mert nem érett rá.
2023. okt. 27. 12:36
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Tápszeresnél is 6 hónap a minimum ajánlott kor a hozzátáplálás elkezdésére.

És ez minimum.

Nem kell kötelezően akkor se.

Vannak gyerekek akik csak 7-9 hónapos kor környékén érnek meg a hozzátáplálásra.

A gyümölcsökben pedig semmi plusz nincs a tápszerhez képest.

A tápszer teljes értékű, kizárólagos táplálásra készült. Csak azért "szoktatjuk le" idővel róla, mert unalmas lenne egy életen át egy ízt érezni, illetve ha nem ragunk elsorvadnak a fogaink/ínyünk. Nem azért, mert ne táplálná x kor után megfelelően.

2023. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
6 hónaposan ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást. A gyereked nem érett meg rá. Ne add cumiból, hagyd az egészet, és próbáld meg pár hét múlva ismét.
2023. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

4 hónaposan kezdtük almával. Az első etetésnél már láttam még nincs rá felkészülve. Ugyan azt csinálta mint a te babád kiköpte, nem akart nyelni, "rágni".

Nem erőltettem eszembe se jutott volna cumisüvegből adni neki ételt. Ugyan úgy nem mint ahogy vízet is csak műanyag pohárból kapott. Nem akartam erre szoktatni.

2 hét múlva mikor nagyon kalimpált már érte megpróbáltam és azóta rendesen eszik.

Várj egy picit ha látod hogy tényleg érdekli majd akkor próbáld meg (pl. Kalimpál a kajádért, cuppog, stb..)

2023. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!