Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos iszsz babátok...

7 hónapos iszsz babátok hányszor és mekkora adagot eszik egy nap, mi van már neki bevezetve?

Figyelt kérdés

Az enyém egyszer eszik, délben kb fél pohár adagot.

De elgondolkodtam rajta hogy lehet kevés.

Eddig evett: répa, alma, burgonya, édesburgonya, szilva, brokkoli, banán, rizspehely vízzel gyümölccsel, őszibarack, sütőtök, kenyér, milumilnak a hajdinakásája, mangó


2023. nov. 6. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Azt ette amit mi, napi 3x kinaltuk.
2023. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én is adok neki abból amit mi eszünk, de abból nem annyit hanem tényleg kóstoló mennyiséget.
2023. nov. 6. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Egy éves korig HOZZÁtáplálás van. Nem a mennyiség a lényeg, hanem az, hogy minél több dolgot kóstoljon.
2023. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyan tapszeres, de 7 honapos. Nincs kivaltva etkezes, napi negyszer kinalom, eszik amennyit eszik. Ha jo napja van, akkor 2 kanal a max egy etkezesnel, egyebkent inkabb csak nyalogat es fintorog. 😅

Kapott mar mindenfelet, nem kovetek semmilyen tablazatot, de szerintem az en kisfiam meg nem is nagyon all keszen az evesre. Csak elkezdtuk, amikor elmult 6 honapos, merthogy akkor mar “illene”, de nem annyira erdeklodo.

Egyelore nem stresszelek rajta, talan megjon a kedve elobb-utobb.

2023. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos anyatejes. Napi 3x kínálom, több kanállal is megeszik, főleg ha tejtermék is van benne. Nem vezetgetek be semmit, kap ami sikerül, de nem pont azt kapja, amit mi eszünk, egyelőre. A nagyobbik fiamnál nagyon erőltettem ezt és nem kellett volna. Most lazább vagyok.
2023. nov. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Mi blw-ztünk a kisfiammal. Napi 2-4x kínáltam azzal, amit mi ettünk. 7-8 hónaposan már rendszeresen vacsorázott velünk elég szép mennyiségeket :D
2023. nov. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 és fél hónapos, anyatejes. KB 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, mert nagyon érdeklődő volt, ha ettem mellette az ágyon, odakúszott hozzám és nyúlt bele a tányéromba 😄 Amúgy nem erőltettem volna, de le lehet pontozni.

Jelenleg napi 3-4szer eszik szilárdat, ha mi eszünk, ő is velünk ül az asztalnál az ölemben, és kap enni. 2-4 evőkanálnyit eszik egy étkezésnél.

Annyira én sem vezetgeteg be dolgokat, annyi, hogy megpróbálok egy nap max. csak 1-2 új dolgot adni neki.

Ami volt már:

Zöldség: sütőtök, krumpli, édesburgonya, zöldborsó, brokkoli, sárgarépa, cékla, zeller, avokádó, spenót, tök.

Gyümölcs: alma, körte, banán, meggy, barack, málna, feketeribizli, füge, datolya, szőlő.

Gabonafélék: tönkölybúza dara, tészta durumlisztből, rizs, köles.

Hús: pulyka, csirke, máj, lazac (utálta), afrikai harcsa.

Egyéb: tej, vaj, kefir, extraszűz olívaolaj, kapor, petrezselyem, fahéj, szegfűszeg, szerecsendió, gesztenye.

Mellette elég sokat szopizik, főleg hajnalban. Vizet nem nagyon fogadja el.

Egyébként van, hogy a szilárd ételért sír, amikor a cici nem elég és más baja nincs. Illetve nem nagyon lehet enni mellette úgy, hogy ő ne kapjon valamit, mert akkor is balhé van.

2023. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!