Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyucik, kérlek ne kövezzetek...

Anyucik, kérlek ne kövezzetek meg. Van egy 7 hónapos babám, másfél hónapja kezdtük el a Ht. Eddig pürével kezdtük, de nem igazán fogadja el, így hat át térnénk a BLW-re. Nincs még fogunk. Adódik a kérdés, hogy azt eszik a babátok amiket ti?

Figyelt kérdés

#püré #Nincs fogunk
2023. febr. 19. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha neked sincs fogad, akkor nyugodtan eheti azt, amit te.😂
2023. febr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sokaknál látom, hogy azt adnak a babának amit ők is esznek, ebből adódott a kérdés.
2023. febr. 19. 00:35
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

De a másfél hónap alatt mire jutottatok? Ez se mindegy. Nagyjából végig zongoráztátok pl a gyümölcs, zöldségeket?

Lehet csak nem ízlik neki valami.

Szerintem 7 hónaposan még pici ahhoz, amit ti esztek

2023. febr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

3: kérdezd a védőnőnket... szerinte nyugodtan mehet a 6 hósnak a mi kajánk, enyhe fuszerezessel, magyaros fűszerekkel. pl bolognai tésztával, paprikás krumpli, levesek, brokkoli cukkini szinte minden. a k betusokre mondta hogy 8hósan... ráhagytam, majd csinálom ahogy én gondolom, olvastam..


kérdező, a zöldségeket kiveheted a ti ételeitekből, fűszerezés előtt. de nagyobbacskákra hagyd a babának, ne tudja benyomni a szájába, csak majszolgatni.

2023. febr. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

A blw nem annyi, hogy azt adnak, amit ők esznek.

Ennél azért több "szabálya" van. Pl: feltételezi, hogy a család egészségesen táplálkozik. Nem mekis sültkrumplival tömik.

Megvan annak is a szabálya, hogy mekkora falatokra vágd az ételt.

Amikor a c.asszony "előrágja" az ételt vagy simán körömnyi falatokat töm a gyerek szájába a rántott húsból, az nem blw.

Pürés táplálásról egyébként is csak szünettel szabad átállni, mert ha netalán kiiktattad az öklendezési reflexét a lenyomott kanállal, akkor nem lesz biztonságos.

Fektetve, döntve se szabad etetni.

Olvass utána!

Egyébként a fog hiánya nem akadály.

2023. febr. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

A fiam 9 hónapos, egy foga sincs, mégis szépen eszik olyasmit, mint kenyér falatkák, pizza széle, babakeksz, párolt répa. El tudja nyomkodni az ínyével.

Mondjuk mi pürézünk alapjáraton, mellé kap általában kóstolót abból, amit mi eszünk. Nem a mi ételünkből turmixolok neki, külön főzök még. De ő annyira nem is esett hasra, amikor pl.a húslevesből vettem ki neki zöldséget. Pedig abban van fűszer, mégse nagyon ette.

Van egy ismerős anyuka, neki viszont mióta kóstolt az ő ételükből a szintén 9 hónapos babája, azóta a sima pürét nem eszi. Csak az ő kajájukat pépesítve.

Gyereke válogatja.

De nem írtad, hogy mi a baj nálatok? Mennyit eszik? Mit eszik? Miket próbáltál?

2023. febr. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha blw érdekel, akkor Okos Tímea Kittit ajánlom a témában. És erősen ajánlom, hogy olvass is utána, mert ahogy 5-ös is írta, azért vannak biztonsági szabályok, nem csak annyi, hogy eléraksz egy csirkecombot aztán egyed. Plusz szvsz a blw sokkal fontosabb része - ahogy a neve is magába foglalja - hogy a babát hagyod magát eldönteni, hogy mit és mennyit akar elfogadni a felkínált ételből. A magyar kultúra szerves része ennek ellenkezője, meg az eszement tukmálás és a gyerekek liba módra tömése. Én sokkal többször látom, hogy ezt nem bírják az anyák elengedni, nem az ételek állagát.
2023. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi is blw-zünk. És igen, amit már előttem többen is írtak, a legjobban a darabok méretére kell odafigyelni, és hogy a saját tempójában ehesse azt, amit szeretne. De arra is készülj fel, hogy van, mikor több kerül a földre, mint a hasába.
2023. febr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!