Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11 hónaposan sertéshús?

11 hónaposan sertéshús?

Figyelt kérdés

Üdv


Kisfiam most 11 hónapos, a kérdésem az lenne, hogy kaphat e már sertéshúst? A védőnö 1 éves korig kérte, hogy ne adjak neki tehéntejet és sertést. Mennyire kell ezt komolyan venni? A másik kérdésem, hogy ti amikor a ti babátok ilyen idős volt akkor is mèg külön főztetek neki vagy pedig azt ette amit ti? Őszintén már kicsit unom a külön főzést, ötlettelen is vagyok már, egyszerűbb lenne már egy koszton lenni 😁 Illetve mi leginkább sertést fogyasztunk,ezért is jó lenne ha már adhatnám neki.



febr. 15. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes, az en vedonom 8-9 honapos kortol mondta a sertest. Persze nem allandoan de akkor már lehet adni.
febr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ajh, a védőnőd még a 20. században maradt, annyira mérges vagyok ezért... pár dolog kivételével MINDENT be kell vezetni 1 éves kor előtt a legújabb ajánlások szerint. És a legtöbb dolgot kb. mindegy, hogy 6 és 12 hó között mikor. Itt van két releváns cikk a témában:


[link]


[link]


Természetesen főzéskor, az ételbe kerülve adhatsz neki tehéntejet, de nagyobb mennyiségben 1 éves kor alatt nem ajánlják az ionösszetétele miatt.

febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy az én gyerekem 11 hónaposan már mindent evett, a mézet kivéve. Bogyós gyümölcsöket fagyasztottal vezettem be, aztán nagyobb mennyiségben 1 éves kora fölött kapott már, mert akkor volt szezonja, márciusi.
febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég hamar kapott. A csirkehús után azt vezettem be.

Csak akkor főzök neki külön, ha tudom, hogy ami van, azt nem eszi meg.

De ma pl. rakott krumpli volt, abból is evett.

febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tele van vassal, ami nincs a tejben, minél előbb megeszi, annál jobb. Az enyém 8 évesen kezdett normálisan enni, addig csak kóstolgatott, de a husit imádta, nem volt tőle soha semmi baja. Sertés, marha, csirke, pulyka, hal, tele van aminosavakkal, hadd egye.
febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10hósan már mindent is ettek. Mézet, mákot, mogyorót, mindent.

Disznóhúst 7-8 hónaposan már kapták.

febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem tejérzékeny a fiam, így egy csomó fehérjeforrás ki volt lőve. A sertés fasírt az egyik kedvence lett (kevés sóval készítve). 7-8 hósan már ette.
febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, holnap adok neki sertéshúst. Aztán pedig fokozatosan bevezetem, hogy azt egye amit mi 😁
febr. 15. 21:08
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

2024 van. 6 honapos kortol MINDEN adhato, kiveve mez.

Igen, gomba, es tenger gyumolcsei is. Kicsit haladj a korral, a tudomannyal, az sem allt am meg.

febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!