Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos baba étkezése?

7 hónapos baba étkezése?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos babám. 100% tápszeres. Augusztus végén megyünk nyaralni, akkor lesz 7 hónapos. Egy apartmann házban fogunk megszállni ahol magunknak főzünk majd. Első baba így kíváncsi vagyok mit ajánlotok anyukák. Még nyilván fog tápszerezni, de most elgondolkodtam, hogy majd mit ehet akkor már. Szóval a pépes kaja lenne akkor a tápszer mellé a nyerő vagy mondjuk ha reggel eszünk reggelire egy kis bundás kenyeret vagy egy kis babacsintát akkor azt is ehet majd? Illetve lesz ott egy jakuzzi is, vajon ha kb 36 fokos a víz akkor azt már ő is élvezi majd? Tippeket szeretnék kérni. Tudom messze van még, de kíváncsi vagyok 😊 ti ezt hogy csináljátok? Én személy szerint a reggelit és a vacsit tápszerrel csinálnám. Bármit meghallgatok! Bombázzatok anyukák 🥰

ápr. 23. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú de első gyerekes kérdés ez. Nem rosszból mondom, szerintem sokan voltunk már itt. 😀

Maradjunk annyiban, nekem most 5 hónapos a második, akivel tök lazán eldöntöttem, hogy akkor 6 hónapig anyatej kizárólag, aztán a nagyobbik gyerek megetette fűszeres karfiollevessel 2 mp alatt, amíg kifújtam az orrom. A saját kanalával, úgy, hogy közben köhög és prüszköl. A kicsi utána rendesen sírt, hogy ő még olyat kér.

Ezek után 6 hónaposan szerintem majd eszik, ami van, biztos nem készülnék semmivel külön.

ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

A jakuzzit nem tudom. Egy 7 hónapos baba már ehet mindent azzal a kitéllel, hogy ne legyen fűszeres és ne legyen cukros. Mi sosem etettük, hanem azt amit magunknak főztük kis darabokra felvágtuk, elé tettük a tányérra és hagytuk hogy egyen ahogy és amennyit akar. Elég keveset evett eleinte, és a nagy részét a földre hajigálta meg szétkente az asztalon, de végül megtanult enni.

A babacsintát különösen kedvelte, de a bundás kenyér falatkákat is megette. Nyerő volt még a virsli (a lidl-be lehet olyat kapni amibe kevés a tartósítószer, bár ezmiatt hamar meg kell enni), de nagyon szerette a tejfölös töltött káposztát. Ebből külön típusút csináltunk neki, hogy ne legyen olyan erős. A sima pörköltet is ette, a nokedlit és a tésztát is szerette. Kábé ezeket adtunk neki mikor 7 hónapos volt, és még egyszer mondom, hogy elég keveset evett ezekből és kellett utána takarítani rendesen.

ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Augusztusban annyi gyümölcs érik, hogy nem aggódnék ezen :). Az meg az általad követett hozzátáplálási irányzattól függ, hogy a ti ennivalótokból kap, külön készítesz neki, pépesíted vagy darabosan adod. Még ha a pépes ételek hozzátáplálós táblázat alapján módot is választod, akkor is ott vannak az idénygyümölcsök, legfeljebb viszel botmixert, ha nem jó a villával tört vagy a darabos. A fiammal ősszel kezdtük, az őszibarackot falta az elején, de jöhetett a szőlő (félbe szedve, magozva és hámozva) és a körte is.

Jakuzzira nem tudom, mi a hivatalos ajánlás, de én - a biztonság kedvéért - kihagynám. Két okból: az egyik, hogy nem tudom, mennyire alaposan takarítják, a másik, hogy 36°C-ban gyorsan el tud mindenféle szaporodni. Nekem 11 hónapos gyereknél azt mondták, hogy deklaráltan gyerekmedencébe, természetes vízbe mehet, termál vízbe, felnőtt medencébe inkább ne.

ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat 😊
ápr. 23. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!