Mikor fog egyedül enni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 10 hónapos elmúlt a babám. Elkezdtük már hetekkel ezelőtt a darabosabb ételek bevezetését. Van, hogy bébiételt kap, van hogy én főzök neki. Ilyenkor a puhára párolt vagy főtt zöldséget egy villával összetöröm és úgy keverem a péphez. Emellé teszek egy külön tálba csak zöldséget és hagyom, hogy egyedül egyen. Vagyis hagynám, de úgy látom, hogy nem akar. Összenyomkodja, játszik vele, de a szájába nem veszi. Evőeszközzel sem, csapkodja, túrkál a pépes talkában is vele, de ha étel van rajta, nem veszi a szájába. Csak üresen rágcsálja. Nem siettetni akarom, ne értsetek félre. Viszont első babám és nem tudom, hogy ez ebben a korban normális-e?! Ha már valamilyen szinten ennie kellene egyedül, akkor szívesen fogadom a tanácsokat, ti hogyan "tanítottátok" a gyermekeiteket?
máj. 3. 10:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ez a blw egyébként mennyire nehéz? Vagy nem is tudom, hogy kérdezzem. Nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy belevágunk, de annyira félek a félrenyeléstől, hogy nem voltam elég bátor hozzá.😥

Azt tudom, hogy lényegében azt eszik ilyenkor, amit a szülők. De ott vannak pl az allergének, meg mi is, ahogy elvileg "kellene" fokozatosan vezettünk be mindent. Tehát egyszerre 1 új dolgot kapott, hogy ha esetleg baj van, tudjuk mitől.

A blw etetéssel ez hogy néz ki? Kap egyszerre több olyan dolgot, amit előtte nem? Vagy a fűszerezés, a nehezebben rágható dolgok?

máj. 3. 13:43
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan már rég elkéstél a blw-vel.

Egyébként ott csak néhány tiltott ételre figyelnek (méz, füstült áru, túl fűszeres), semmit nem vezetget fokozatosan, komplex ételt kap első pillanattól, nem összetevőket. Azt eszi, amit a család, de feltétele, hogy a család se eszik "nagyon vad" dolgokat. Pl: nem kínais gyorskaját tesznek a gyerek elé, hanem pl: grillcsirkét bulgurral.

máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem is terveztem, hogy átállunk rá, csupán érdeklődtem. Köszönöm a választ.
máj. 3. 17:38
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A pürét ugyanúgy félrenyelheti, mint a darabosat. Blw-nél nincs etetés. Eléteszem az ételt, és ő eszik egyedül, ahogy sikerül. Max annyit segítek, hogy a kanalat én töltöm, és adom a kezébe, vagy leteszem elé.

A 3 napis bevezetés elavult módszer, nincs rá szükség. Az allergéneket pedig jobb minél hamarabb megismertetni vele.

Egyébként jól csinálod, hagyd próbálkozni, és majd ráérez. Sokat segít, ha együtt eszik a család, és látja, mit csináltok.

máj. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves vagy.:) Folytatjuk, ahogy eddig és várunk türelmesen.
máj. 4. 08:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!