Mikor fog egyedül enni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 10 hónapos elmúlt a babám. Elkezdtük már hetekkel ezelőtt a darabosabb ételek bevezetését. Van, hogy bébiételt kap, van hogy én főzök neki. Ilyenkor a puhára párolt vagy főtt zöldséget egy villával összetöröm és úgy keverem a péphez. Emellé teszek egy külön tálba csak zöldséget és hagyom, hogy egyedül egyen. Vagyis hagynám, de úgy látom, hogy nem akar. Összenyomkodja, játszik vele, de a szájába nem veszi. Evőeszközzel sem, csapkodja, túrkál a pépes talkában is vele, de ha étel van rajta, nem veszi a szájába. Csak üresen rágcsálja. Nem siettetni akarom, ne értsetek félre. Viszont első babám és nem tudom, hogy ez ebben a korban normális-e?! Ha már valamilyen szinten ennie kellene egyedül, akkor szívesen fogadom a tanácsokat, ti hogyan "tanítottátok" a gyermekeiteket?
máj. 3. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Abszolút nem kéne "civilizáltan" egyedül ennie még ebben a korban. Ha zavar a maszatolás stb, akkor etesd kanállal (püré). Ha nem zavar, akkor nyugodtan maradj ennél a módszernél (blw). A tiszta önálló evés evőeszköz nélkül másfél-kétéves korban várható, evőeszközzel kétéves kor körül/után.
máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy kell egyedül ennie. Ha néha néha berakja a szájába, az már jó, de egyébként valamelyik gyerek azonnal ráérez, valamelyik nem. Az én kislányom sokáig szerintem lusta volt enni. Néha evett pár falatot, aztán nyűgösködni kezdett, én etettem tovább, úgy simán megette. Már majdnem két éves, mostmár fixen eszik mindent magától evőeszközzel és anélkül is, max segíteni kell neki. Ez úgy 1,5 éves korától alakult kb., előtte teljesen össze-vissza volt.
máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Ismerkedik vele. Egyetek együtt. Lássa hogy te hogy csinálod. Mi így csináljuk. 99 százalékban egyedül eszik kivéve amikor nincs kedvem takarítani. 8-9 hónapos kora óta kb akkor tanult meg ülni. 14 hónapos. Már egész szépen eszik evőeszközzökkel is. De mi együtt is ettünk és próbáltam hagyni hogy ő maga csinálja. Az elején volt hogy többet játszott ledobalta, de szépen megtanulta, nem különösebben tulajdonítottam neki nagy figyelmet amikor dobált, néha mondtam neki hogy ledobtad? Tudod az étel, ha nem kell hagyd ott. Most már ha nem kell neki nyüszít egyet vagy nem is tudom hogy mondjam. :) én törlök szivaccsal ő a konyharuhával. Hagyom hogy ő tapasztaljon, önálló legyen, neki is tetszik, nekem is jó.
máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Az én fiam most 15 hónapos, és kb. 1-2 hónapja érzett rá a kézzel evés művészetére :D 11 hós - 1 éves volt kb. mikor pufit meg banánt evett már kézzel, de mást még nem igazán.

Mondjuk ő nehezen állt rá a darabos ételekre is, sokáig püréztünk, azt meg ugye kézzel nem igazán tudja enni.

Mostmár ugyanazt eszi amit mi is, vagy kézzel, vagy ha “sietünk” akkor mi etetjük. A kanál-villa dolog még nem igazán megy, mindig lepotyog neki róla, de az elképzelés már megvan neki :D

máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen normalis amit csinál. Egyém amúgy a párolt zöldséget a nyirkos állaga miatt eleinte nem tette be a szajába( szerintem legalábbis ezért) viszont a husit, darálthúsból rudacskákat, kenyér vagy kiflidarabot rágcsálta és a szájába tette. Na meg ezek nem csúsznak ki a kis kezéből.
máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő válaszaitokat.

Engem abszolút nem zavar a maszatolás, azt tudom hogy egyik percről a másikra nem fog tudni olyan szépen enni, mint egy felnőtt. Csak már 2-3 hónapja így csináljuk, ahogy fentebb leírtam és nem tudtam, mennyi idő alatt alakul ki ez az érzék, hogy a maszatolás közben a szájába is vegye az ételt. Mert egyébként minden mást a szájába vesz, amit nem kellene.😄

máj. 3. 11:18
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm a tippet, a darált husis dolgot lehet kipróbáljuk. Pufit, babapiskótát egyébként nagyon ügyesen szokott enni egyedül. Nyilván mellette vagyok és figyelem, ne harapjon le túl nagy darabot és lenyelje a falatot, mielőtt a következőt leharapja, de egyébként ügyesen kézbe veszi és elrágcsálja.
máj. 3. 11:21
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Az tuti😅 a galambsz.r meg a kavics a legjobb😆

Próbálkozz más állagokkal, azérz írtam a husikat pl. Ha belegondolok énsem rajonganék csak a főtt répáért . Az a durva nálunk hogy most már meg kell válogatni mit eszünk előtte, mert ha megérzi a pirítós illatot azt akar enni. Mondjuk nem baj, adunk neki ,lassan elrágcsálja, de mindennel ez van😆

máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez nálunk is így van. Már csak olyat eszünk előtte, amiből adhatunk neki, vagy hozok egy pici kenyeret és abból csipegetek neki, mert azt nagyon szereti és általában van itthon.😄
máj. 3. 11:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi kezdettől blwzünk, tehát soha nem volt etetve. Arra hamar ráérzett, hogy kézzel tömje magába az ételt, és viszonylag gyorsan elengedte az étel szétpacsmangolását, de az, hogy evőeszközzel egyen és javarészt a szájába jusson, ne a ruhájára, az még most se tökéletes. Mármint már használ mindent (kanál-kés-villa), de rettentő ügyetlen, pedig jól próbálgatja, csak valahogy nem megy neki. Direkt gyakorlok is vele (játéknak álcázva homokkal, vízzel), de akkor se. 2,5 éves és 1 éves kora óta próbálkozik evőeszközökkel enni.
máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!