Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzataplalas. Hogyan tovabb?

Hozzataplalas. Hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
kislanyom 5.5 honapos. 4 honaposan kezdtük el a hozzataplalast. Egy napunk ugy nez ki, h reggeli szopi, tizorai gyümölcs, ebed egy keves zöldseg majd szopi, uzsonna vagy szopi vagy gyümölcs es vacsora szopi es tap. Eddig evett almat, banant, öszibarackot, meggyet, sütötököt. Kostolta, de nem szereti a krumplit es sargarepat. 3 napja rakok kekszet is a gyümölcsbe. Most mivel folytasram? Vagy varjak addig, mig nem erjük be azokat a babakat, akiket 6 honapos korukban kezdenek el hozzataplalni? Mindegyik tablazat 6 honapos kortol kezdödik. Illetve mikor valtsam ki a deles szopit?

2012. márc. 18. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

rizs, cékla, meggy.


nem kell bevárnod senkit, itt egy táblázat, ez 4 hónapos kortól van. mire ezzel a hárommal végeztek, fél éves lesz és nagyon sok új ízt kóstoltathatsz :)


[link]

2012. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
meggy megvolt, imadja. Ceklat es rizst hogyan kell elkesziten? Köszi a tablazatot, holnap megnezem a gepen.
2012. márc. 18. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Sütőtök, főzőtök, cukkini, burgonya, cékla, répa, édesburgonya, paraducsom (mag nélkül), spenót, sóska, banàn, alma, körte, barack, meggy, narancs leve, rizs, szentjànoskenyér mag. Nekünk ezeket mondta a védőnő 5 hónaposan. 6 hónaposan bejön ezekhez a passzírozott zöldborsó, zöldbab, csirke, pulyka, gesztenye, fehérrépa, édeskömény.

Én rendes rizst szoktam neki főzni, àtmosom és bedobom a zöldség közé.

2012. márc. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, céklàt én krumpival vagy rizzsel + almàval szoktam adni. + husit is teszek bele màr.
2012. márc. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Ennyi idősen ezeket ette:


Gyümölcs: alma, körte,őszibarack, sárgabarack, banán, szilva (kecskeméti üveges), gesztenye


Zöldség: krumpli, sütőtök, répa, fehérrépa, cékla, saláta, cukkini, főzőtök, spenót (csak ritkán), brokkoli, borsó átpasszírozva, paradicsom (ha nem csipi ki a popsiját), saláta


csirkehús, pulykahús


babakeksz, babapiskóta, kölesgolyó, rizs


Szerintem ebédre adhatsz neki főzeléket hússal, és ha igényli, akkor még utána kínáld meg mellből is, hátha még elfogadja. Nekünk eddig minden jól alakult a hozzátáplálásban, remélem így is marad.

2012. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!