Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az első 4-5 gyümölcs...

Mi volt az első 4-5 gyümölcs (esetleg zöldség) amit bevezettetek a baba étrendjébe a hozzátáplálás legelején tízóraira?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy általában mindenki almával kezd... és utána nektek mi vált be?

Úgy tervezem kezdetnek szépen fokozatosan bevezetek 3-4 féle gyümit és egy ideig ezeket fogom adni tízóraira hogy ne terheljem a pociját csak nem tudom mik legyenek ezek. Egyenlőre almát kap, amitől picit lazább lett a széklete (de nincs hasmenése)... ezért is tartok picit pl. a baracktól amit második gyüminek javasolnak általában.


2012. ápr. 16. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

alma

őszibarack

szilva

körte

maracuja (bébiételes, imádja!)


majd folytattam sorba, ahogy a táblázat írta.

Elején üvegesből adtam majdnem mindent, mivel télen kezdtük a hozzátáplálást és nem tudtam a farzsebemből előhúzni pl. szilvát vagy körtét.


Én adtam neki még sütőtököt, céklát, krumplit, fehér és sárgarépát is neki tízóraira és uzsonnára is.


Mikor pedig bevezettem az ebédet (6 hónaposan), onnantól pedig tízórai: gyümölcs; ebéd: főtt étel (hús+zöldség); uzsonna: tejpép.


Most 9 hónapos és uzsonnára pudingot, joghurtot és egyéb tejterméket eszik.

2012. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

alma

banán

répa

eddig ezeket kapta

lassan majd keverek az almához krumplit

néha szoktam tápszert (csak a port) tenni a gyümölcshöz, és egyszer kipróbáltunk egy tejpép mintát is, azt is ette

2012. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En a kortet es az almat szinte egyszerre vezettem be.

A sorrend nallunk igy volt: alma, korte, repa, krumpli, avokado, barack.

Mi kulfoldon elunk es itt azt tanacsoljak, hogy az almat, kortet, baackot kicsit paroljuk meg es igy turmixoljuk le, hogy vesszitse el a savassagat. csak 5-6 perces parolas kell neki. Persze nem azt mondom, hogy igy jobb vagy rosszabb de nekem nagyon bevallt mert igy fagyasztani is lehetett kis tegelyekbe es osszekombinalni. Igy olyan lesz az allaga mint az uveges babakajaknak.

En meg az alma elott babarizst adtam neki anyatejjel keverve, hogy szokja a kanalat de az iz ne legyen idegen. Mikor rakapott a babarizsre akkor paroltam es turmixoltam neki almat aztan ezt kevertem a babarizshez, hogy jo laktato legyen. Aztan ra 2-3 napra probaltam kortevel is. Kisfiam a kortet jobban szerette mert az edesebb mint az alma. Az almabol csak az edesebb fajtatt tudtam megparolni mert maskent nagyon savanyu volt. Mikor bevezettem a krumplit akkor mar repat krumplival is adtam nemcsak babarizzsel.

Ha esetleg hasmenese lenne a baracktol akkor varj egy picit vele amig majd tobb mindent eszik. Nem tovenyszeru, hogy barackot kell ennie. Ha mar eszik krumplit, repat akkor ismet visszatertek ra mert a repa pl. fog.

2012. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sumergo ***** válasza:

alma, őszibarack, szilva, sütőtök

Mindent üvegeset kap, kivéve az alma. Most tervezem a sárgarépa, zöldborsó bevezetését.

2012. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyumik: alma korte szilva oszi es sargabarack,

Zoldsegek, krumli, repa, sutotok, spenot, brokkoli, borso , egynlore ezeket kombinalom hol gyumi-zoldseggel hol csak gyumi vagy zoldseg van ebedre, es tizoraita kap csak gyumit, amibe reszelek mindig egy fel haztartasi kelszet( vedonoi ajanlas alapjan) Nekem azt mondta a vedonom ha mar ebedre is megeszik egy teljes adagot ugy hogy nem kell neki utana szopi akkor johetnek a husik is, lassan ott fogunk tartani. Gyumibe meg narancs levet szokta kapni, de pl banant en nem adok mert amugy is nehezbben kakil neha. 7hos

2012. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!