Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gond, ha a 8 hónapos babámnak...

Gond, ha a 8 hónapos babámnak szinte minden nap adok banánt? Illetve baj, ha még nem kúszik, mászik?

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem fogja a hasát, van rendesen széklete, akkor nem baj. Főleg ha szereti.

A mászás még ráér,kúszni már kellene.

2012. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hátrafele kúszik, de előre nem mozdul. Hiába nyomja fel a fenekét nagyon magasra, nem mozdul 1 centit sem. Forogva bejárja a szobát.
2012. jún. 9. 16:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem okoz neki szorulást, akkor nem baj. Viszont arra is vigyázz, h ne csak banánt adj neki. Más fajta gyümölcsökből is kell ennie a különböző vitaminok miatt. Ráadásul a banán nagyon szénhidrátdús, így elővigyázatosságból ne adj neki többet, mint felet. A másik pedig az, h ezeket mindig zölden szedik és szállítás alatt, valamint egy spec érlelőben érnek, így vitamin és ásványianyag tartalmuk nagyon-nagyon alacsony. Viszont nagyon finom élvezeti cikk, így megértem, h miért szereti a babád.

Őszintén szólva én is napi szinten eszem. Nálunk árulnak kisebb fajta banánt és azt szoktam reggel a kukoricapelyhemhez enni.

Annak idején az én babámnak mindig turmixoltam le gyümölcsöt. Többfélét készítettem el és jégkockaformában fagyasztottam. Étkezéseknél mindig pár jégockát kifagyasztottam és keksszel kevertem.

2012. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eszik mangót, meggyet, dinnyét (hasonló, mint a sárgadinnye), szilva, barack, alma és körte. A banánt igazából édesítés miatt adom a többi gyümölcshöz.
2012. jún. 9. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor minden oké :) Nyugodtan adj neki így banánt. Arra még nem válaszoltam, h az én lányom 8,5 hónapos koráig csak a kiságyban volt kegyes megemelni a hátsófelét és ott tolatott. Utána meg egyik pillanatról a másikra mászni kezdett ágyon kívül. Sajnos, nagymama ültette is, amikor nekem dolgom volt és ő volt vele és mindig mondta, h nem marad meg sokáig ülve. Hiába mondtam, neki, h ha nem saját erejéből ül, akkor nem is fogja tudni, h hogyan kell. Aztán a mászás elkezdése utáni pár hétben mászásból tanult meg felülni. Onnantól kezdve a mama sem panaszkodott.
2012. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Férjem detto. Állandóan ülteti szegényt.:(
2012. jún. 9. 18:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor összevesztünk ezért. Ma is már szegény lányom hátradobta magát, erre visszaülteti. Mondom elfáradt, hagyd fekve. Szerinte csak elvesztette az egyensúlyát, ezért visszaültette. Megint hátradobta magát a kicsi, ekkor már ráordítottam, hogy hagyja úgy, elfáradt.:((
2012. jún. 9. 18:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Kúszás-mászás ráér, ha eljön az ideje, magától fogja csinálni, semmire nem szabad erőltetni egy egészséges babát!

A banán pedig remélem, hogy nem gond, mert az én 14 hónapos fiam kb. 7 hónapos kora óta naponta eszik minimum egyet ... Imádja.

2012. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, azt kihagytam, hogy az én fiam 8,5 hónaposan kezdett mászni, viszont egyáltalán nem kúszott.

Azt mondják, a kúszás kimaradhat, lényeg, hogy másszon.

(Utolsó voltam.)

2012. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Banán nyugodtan mehet, de a kúszásnak már rég mennie kéne.
2012. jún. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!