Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Táblázat szerint csináltátok...

Táblázat szerint csináltátok a hozzátáplálást? Vagy honnan tudtátok mikor mit lehet adni?

Figyelt kérdés
2hete kezdtük.Eddig barackot meg almát evett a babám.Gondolom most a krumpli jön.Aztán keverhetem össze a gyümölccsel.Csak jó lenne valami útmutató...

2012. júl. 13. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a vedonom adott egy hosszu listat es rajta volt honaprol honapra, hogy milyen gyumolcsok, zoldsegek, hus, hal, tejtermekek... mikor adhatok es tippek, hogyan kell bevezetni. A tiltottak amik nem adhatok bizonyos kor elott. En ez utan mentem es kombinaltam. Sajnos mar nincs meg alistam mert 29 honapos a kisfiam de arra gondoltam talan neten valhol fent van hasonlo amit ki lehet nyomtatni.
2012. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A védőnő feladata (lenne) eligazítani hozzátáplálás terén.

Istennek hála, nekünk kiváló védőnőnk volt, akivel ezt is meg lehetett beszélni. Ő azt javasolta, hogy az alábbi sémát kövessem: almalé, alma, barack, sütőtök, répa, krumpli, egyéb zöldség, gyümölcs. Persze nem mindegy, milyen évszak van, és hogy mekkora a kicsi.


A Felicitas könyvben is sok hasznos dolog van írva a hozzátáplálásról (is), nem tudom, miért nem olvassa el ezeket senki, ha egyszer ingyen adják, és tényleg kiváló tanácsok vannak benne.

2012. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki ilyen szerencsés hogy jó védőnője van. Ha nem lenne net és nem olvastam volna utána, fogalmam se lett volna h kezdjek hozzá (első baba). És kiválasztottam egy táblázatot a sok közül, azt követve megyek. Van amit én készítek el neki, van amikor bébiételt veszek. Az viszont szerintem nem jó, ha valaki az üvegen ajánlott életkort nézi, ottnéha vannak összeviszaságok (4 hósan marhahús)
2012. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én táblázat szerint csináltam mindent. Rengeteg jó recept van a neten, meg ötlet is. Én mindent főztem neki, nem bébiételeztünk. Jó étvágyat ! :)
2012. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én szedtem le a netről több táblázatot, hát nincs mindenben egyezés. Főleg a tejtermékek, tojás, bevezetési időpotja szokott eltérő lenni. Választottam egy tetszetőset, de a fő irányvonalat két gyermeknevelési és táplálási szaktekintéllyel alakítottam ki: anyukámmal és anyósommal.
2012. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igény szerinti hozzátáplálást csináltam én, mindenféle táblázat nélkül. Bevált.
2012. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most kezdjük a védőnő ezt mondta: Nem kell sietnem, nem hajt a tatár. Egyenlőre nem az a lényeg, hogy kiváltsuk az evést, hanem, hogy ismerje meg a baba az új ízeket. Kezdjek almával vagy őszibarackkal. Hámozva természetesen. Aztán jöhet a meggy, héj maradhat. Meg a banán, de azt inkább vegyítve, mert megfogja a székletet. Sütőtök is mehet. Azt mondta mindegyik gyümit egy hétig adjam neki fokozatosan és minden héten új ízt. 100g-nál viszont ne egyen több gyümit a baba, akkor se ha kéri. Ha valamit nem fogad el, ne erőltessük, két nap múlva próbáljuk újra. Ez kb egy hónap, utána találkozunk és elmondja, hogy hogy vezessük be a főzelékeket is. Hét gabonás tejpépet kellett vennünk, az első héten függetlenül adom a babámnak, utána mindig bele kell kevernem a gyümibe. Ez azért van állítólag, hogy ne legyen lisztérzékeny. Nekem nagyon jó védőnőm van, én az ő tanácsaira nagyon adok. Ennyit tudtam segíteni, hátha hasznodra lesz. 6 hós anyatejes baba anyukája
2012. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!