Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a babám, ma...

4 hónapos múlt a babám, ma kezdtük a hozzátáplálást. Pár kanál almapürét kapott védőnő tanácsára. Egy hétig ezt kapja. Ti hogyan csináltátok, hogy vezettétek be a többi dolgot?

Figyelt kérdés
Tehát a krumplipürét hogy készítettétek el a babának,meg a répát,sütőtököt stb.Üvegeset nem feltétlen veszek,nem azért mert ellenezem hanem azért mert zöldség-gyümölcs boltunk van :)
2011. jan. 31. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először is ne egy hétig add neki uzsonnára, hanem 3-4 napig. Te is megunnád, ő is megunja. Utána tarts szünetet egy pár napig. Közben esetleg csinálhatsz neki almalevet, répa vagy sütőtök levet. Alma után a sütőtököt add neki. Legyalulod, megfőzöd (ha híg krumplival sűríted) és összeturmixolod. Utána a répa, majd a krumpli stb. Mindet így. Se liszt, se tej nem lehet benne, csak sima vízben megfőzni. Ha kesernyés pici cukor (én mézet használok). Fontos, hogy az új ételek között hagyj 4-5 nap szünetet, illetve gyümölcsöt csak tízóraira adj.
2011. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a hozzátáplálás elején semmi értelme üvegeset venni, később az idénygyümölcsöknél viszont jól jön, mert pl: igazi epret sehol sem lehet kapni decemberben. Én a krumplipürét úgy csináltam, hogy vízben megfőztem, turmixoltam, és tápszert (mivel anyatej nem volt) tettem hozzá, később ezt ízesítettem egy kis almával, majd kevés répával, de a répát nem ette meg a lányom.
2011. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok, bocsi kedves előző válaszoló, de én úgy tudtam hogy mézet 1 éves korig nem lehet adni, a botulizmus miatt. A sütőtököt én sütöttem neki, mellé sütöttem egy kis almát, és összeturmixoltam, ez lett az egyik kedvenc.
2011. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom hogy mézet nem lehet 1 éves kor alatt.

Érdekes,ahány ember annyi féle etetés.A védőnőm azt mondta hogy a krumpli legyen a második és hogy a sütőtök az utolsó.Kíváncsi vagyok még mások mit írnak.

2011. jan. 31. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:

én 5,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást. egyszerre csak 1 új ételt szabad kóstoltatni, 1.nap csak kb. fél kanálnyi, 2.nap 1-2 kanálnyi, 3.nap több mehet, ha nem okozott gondot.

az új ételt midig a már beváltba keverjük (hogy a mennyiség kb.egyforma, vagy növekvő legyen).


én ilyen sorrendben adtam:

alma(prés)lé, almapüré, őszibarack, meggy, (banán), krumpli, sütőtök, kenyér, cékla, tök, (szilva), csirkemell, mandarin.


az én lányomnak a hígabb ételek tetszenek, ezért a sűrűbbeket lédús gyümölccsel kombinálom, vagy fagyasztott anyatejjel, vagy végszükségben főzővízzel hígítom. általában a főzött ételeket 2 napig adom, vagy a megfőzött zöldséget lefagyasztom, és később használom fel.


nekem ez elég jó táblázatnak tűnik:

[link]

2011. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1 vok. Hivatalosan valóban nem lehet, de nekem azt mondta a védőnőm inkább tegyek bele egy negyed teáskanálnyi mézet, mint cukrot. Ennyi méznek egy kis tányér mennyiségben semmi jelentősége.
2011. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A méz... ez érdekes, nagyon rugalmas a védőnőd, nem a mennyiség számít ugyanis. De te tudod.

Az én lányom felborította a hozzátáplálás sorrendjét, mert sem az alma, sem a krumpli nem jött be neki, öklendezte ki mindkettőt, főleg a krumplit. Ellenben az őszibarackot imádta (akkor még volt friss hazai), és a sütőtököt is. Azóta megszerette az almát is, de az első hónapban - 5.5 hósan - nem fogadta el.

2011. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


sok érdekes van benne

2011. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a méz


[link]

2011. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

bocs az offért

2011. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!