Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akinek a babája anyatejes és...

Akinek a babája anyatejes és mellette tápszeres is, mikor kezdje el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Esténként kap csak tápszert, kb. 120 ml-t, mert valamiért akkor nincs tejem.. Éjjelre megint van, és így nem tudom meg kell-e várni a fél évet?

17-én lesz 2 hónapos a bébim, és mire kezdődne a fél éves kori hozzátáplálás, idénygyümölcs már nem is lesz, maximum a boltokban..



2012. júl. 13. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 hónapos korától volt tápszeres, először csak este kapott, de utána sajna egyre többször, mert folyamatosan kevesebb lett a tejem. 5 hónapos volt, mikor elkezdtem hozzátáplálni, nagyon jól fogadta az új ízeket, és kb 10 hónapos korára már csak reggel és este kapott tápszert. Most már 13 hónapos, a reggeli és esti tápszer maradt, mellette ugyanúgy van reggeli/tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora. Novemberben kezdtem a hozzátáplálást, a gyümölcsökből főként a bébiételt adtam neki-mivel már a piacokon nem volt idénygyümölcs-, kivéve alma és banán. Most nyáron kapott mindenből "igazit", azokat is nagyon szereti. Mondjuk szerencsére ő nem válogatós, mindent megeszik. :-)
2012. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 4-5 hónapos korban el lehet kezdeni.


De itt az anyukák szerint a tápszeres babát is csak 6 hónapos kortól

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Nekem a fejéssel vagy többszöri szoptatással lett több tejem. Egyáltalán nem biztos, hogy nincs tejed, csak ilyenkor már laposabb a mell (gyerek 3 hónapos kora körül, mert már alkalmazkodott a szervezeted), de attól még van.


Ne aggódj az idénygyümölcsök miatt, a hazai alma egész évben kapható, szerintem azzal a legjobb kezdeni. Ezen kívül csak az őszibarack, amit lehetne neki adni, ha elég idős lenne. A többi nyári gyümölcsöt nem. Szóval nem maradtok le semmiről.

2012. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
4,5 hónapos volt amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Én a helyedben fagyóba eltennék egy csomó meggyet, őszibarackot, almát banánt tudsz venni télen is, más most hirtelen nem jut eszembe.
2012. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Izoldaaa ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük. 7-8 hónaposan már csak reggel és este kapott tápot és anyatejet. Most 9.5 hónapos és már nem akar szopizni, úgyhogy mától leállunk és csak tápot kap.
2012. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!