Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásnál milyen...

Hozzátáplálásnál milyen gabonapelyheket (búza, zab, rizs, kukorica) adtok babátoknak? Hol és milyet vesztek?

Figyelt kérdés
Gondolom nem corn flakes-t kellene vennem. Vannak kimondottan babáknak készült pelyhek?

2012. júl. 16. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
én a7 gabonás milumil gabonapépet vettem, ami igazából szárított gabona. Ezt anyatejjel v tápszerrel kell pépesíteni, de én gyümölcspépbe szórtam bele, ezzel sűrítettem pl. a barackomat.
2012. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen vannak. DM-ben és Rossamannban is lehet kapni ilyet, de még sok más helyen. Ezek a pelyhek szuperek, mert vízzel összekevered és szét olvad a gyerkőc szájában. Később bármilyen gyümölccsel tudod ízesíteni. Szerintem mindegy milyen gabona félével kezded a hozzátáplálást, lényeg hogy ne valami cukros, adalékanyagos pelyhet, kekszet, stb vegyél.
2012. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Ha a glutén miatt is kérdezed, akkor először mindenképp olyat vegyél, amiben csak egyféle gabona van (szóval a Milupa 7-Gabonást majd csak később). Ha anyatejes a babád és nem akarsz neki tápszert adni, akkor a DM-esek, Rossmannos-ak nagyon jók, mert ezeket vízzel és anyatejjel is készítheted. De ha nem aggódsz a tehéntej miatt, akkor vehetsz kész ún. tejpépeket is, ezek között van többféle rizses, búzás stb.

A gluténos szoktatásnak az a lényege, hogy egyelőre egyszerre csak keveset!! kapjon a baba és ha még szopizik, akkor lehetőleg hónapokig kapjon mellette anyatejet is. És ezt is 6-7 hónapos kor között érdemes kezdeni, amikor a hozzátápit egyébként is.

2012. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, én is a Dm-es gabonapéppel kezdtem. nagyon jó, könnyű elkészíteni, keverni mással.
2012. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!