Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 és fél hónapos babámat kb....

4 és fél hónapos babámat kb. két hete kezdtem hozzátáplálni baracklével, almalével, de nagyon utálja mindkettőt, fintorog, elfordul, kiköpi. Hogyan tudnám megszerettetni vele, ti hogyan csináltátok? Kb. egy hónapja csak tápszeres, sajnos.

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Türelemmel és kivárással:).

A tápszeres babákat sem kötelező 4 hónaposan hozzátáplálni:), szóval ha nem kéri, nem szereti, akkor hagyd egy kicsit és pár hét múlva próbálkozz újra:).

2012. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Várj még. 6 hónapos korig ráértek. Ez nem gyorsvonat.

És lehet, hogy még utána sem fogja kérni.

És próbálkozz különböző ételekkel. (Én itallal sose kezdtem)

Sütőtök, szilva, cékla, krumpli stb. Nincs kőbe vésve, hogy almával kell kezdeni.

Nekem az almát mindig csak később szerették meg a gyerekeim.

Egyikük 7,5 hónapos koráig nem fogadott el semmit.


Türelem, majd enni fog. Én nem láttam még 3 éves tápszerest. :o)


Amúgy én naponta megkínálom őket valamivel, amiből annyit esznek, amennyi jól esik. Ha fél kanál, akkor annyi.

Ha "éhesen" kínálod, hamarabb és többet fog enni, mint ha táp után valamivel.


Én szoptatok, de általában szopi után szoktam nekik adni.

Az is fontos lehet, hogy ne legyen fáradt, nyűgös, hanem kipihent, jó kedvű.


Hát valahogy így. :o)

3 gyerekes anyuka

2012. nov. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én se itallal kezdeném..!

krumplit főzz meg,szűrön törd át,a főzőlevével keverd ki,hogy ne legyen túl sűrű. először nem fog megenni 1-2 kávéskanálnyival többet,de ne aggódj,ez normális!

2012. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A gyerekorvos tanácsára kezdtem gyümölcslevekkel, azt mondta, pépeset akkor, ha már megszokta az ízüket. Az őszilevet és az almát is ő mondta. Két etetés között adom neki, ha akkor próbálom, amikor éhes, akkor iszonyú ideges lesz, de nem eszik belőle akkor sem. Egyébként szinte mindig jókedvű és mosolygós baba, kivéve, ha jön a baracklé. :)

Szerintem most szüneteltetni fogjuk ezt, és egy-két hét múlva újra próbálkozunk.

2012. nov. 28. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
az én kisfiam( 5 hónapos) sem issza a leveket,alma péppel kezdtük,azt jó ízzel ette.Azóta bármit adok neki megeszi.Van amelyik baba egyébként nem érett még a hozzátáplálásra 6 hónaposan se.de próbálkozni kell,idővel megszeretik!:-)
2012. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Süsd meg az almát úgy sokkal finomabb!
2012. nov. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!