Reggelire mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Betöltötte lányom a 8 hónapot.

Anyatejes, de ebédre meg vacsorára már kap főzeléket, és délután gyümölcsöt baba keksszel.

Sajnos a tejem már nem tápláló, és azt veszem észre, reggelire már kevés.

Mit javasoltok reggelire?



2013. febr. 23. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én adtam ennyi idősen:

- sonkás-sajtos kenyérfalatkák (Lidlben kapható Twinner márkájú csirkesonka - csak hús van benne, illetve szintén Lidlös From'Dor tömlős sajt - szintén tartósító és egyéb mű izé mentes, nagyon finom)

- kenyérre pedig az alábbi szendvicskrémeket lehet még kenni:

- körözöttet (túrót, pár kanál natúr joghurt, snidling aprítva, vagy aprított vöröshagyma, pici pirospaprika a színe miatt, kevés vaj, pici só, őrölt kömény, jól kikevered az egészet)

- avokádókrémet (avokádót - ami bepuhult már - összeturmixolni pár kanál natúr joghurttal, pici sóval, pár csepp citromlével, és zúzott fokhagymával, később, ha nagyobb a baba, egy nyomásnyi majonéz is mehet bele, ha a tojást bevezettétek)

- rio mare tonhal- vagy lazackrémet (rio mare paté a neve)

- házilag készített májkrémet (olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, kikevered az egészet vajjal - kicsit egészségesebb, mint a bolti)

- tojáskrémet (főtt tojás sárgáját összetöröd, kikevered kevés vajjal, kiskanál natúr joghurttal, pici sóval, és tetszés szerinti zöldfűszerrel, majd egy éves kortól már az egész tojásból csinálhatod)

- ha van házilag készített lekvárotok, akkor azt is kenhetsz a kenyerére pici vajjal (én teavajat használtam mindig)

- natúr joghurtot, reszelt sajtot és felaprított sonkát összekeverve isteni szendvicskrém lesz belőle, kevés mustárt is lehet hozzárakni, 10 hónapos kortól már joghurt helyett tejföllel is csinálhatod.

2013. febr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úúúú, nagyon köszi :)
2013. febr. 23. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
1 válaszoló!Rengeteg hasznos ötletet adtál,az én kisfiam is 8 hónapos,én is ki fogom próbálni ezeket.Én is adok neki túrót,natur joghurttal keverve,rá egy kis gyümölcsszósz.tápláló,és imádja.Tegnap sütöttem croissant,ma azt kapta,lekvárt tettem rá.
2013. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 stbonaventura ***** válasza:
31%
Nem szeretnélek elkeseríteni Titeket, de ilyenkor ennyi szénhidrátra nincs szükség, megmondta a gasztroenterológusunk. Reggelire és vacsorára egy 8 hónapos baba (az én fiam csütörtökön lesz nyolc hónapos) tápszert, vagy anyatejet kell, hogy kapjon. Nagyon könnyen félre is nyelhetnek, egy kis morzsa nagyon veszélyes lehet, mert a tüdőbe jutva tüdőgyulladáshoz vezet. Mi Humana tápszert kaptunk, nagyon be is vált. Nem szeretném, hogy okoskodásnak vegyétek, tényleg segítő szándékkal írtam le a tapasztalataimat. Sok sikert!
2013. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm neked is a válaszodat, csak az a baj, hogy az anyatejem maximum már szomjoltásra jó.

A védőnőm, meg az orvosom is azt mondta hízlalnom kell.

Tápszert nem issza-eszi meg!

Viszont a mi kajánkra tátog :)

Szóval ezért kérdeztem, hogy reggelire mit javasoltok, hogy ötletet merítsek.

Ma kapott tojáskrémet és nagyon ízlett neki.

2013. febr. 25. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves 4-es.anyatejem nincs már,6 hónapig azt kapott.a létező összes tápszert kipróbáltuk,nem issza meg a babám,elhiszem hogy azt kellene kapnia,de ha látja hogy vmi fehér van az üvegben,rosszul lesz.

és nem csak az én kisfiam van így ezzel,hanem nagyon sok baba.

Valamit viszont enniük kell,nincs mese.

A túróban,joghurtban nincs sok szénhidrát,péksüteményt néha kap.

7 hónapos,már egy hónapja mászik,szóval a sok szénhidrátot lemozogja.

Ha ezeket sem enné,nem hízna egy dekát se.Szóval mielőtt ezeket a kajákat adtam neki,természetesen konzultáltam az orvossal,védőnővel,ők mondták hogy mehet.

Gasztroenterológus véleményét nem tudom,hála a jó Istennek nem kellett még eddig hozzá menni,emésztése rendben van,makk egészséges,és még egyszer sem bukott,újszülött korában sem.

Minden baba más...

2013. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-esnek: ezzel az erővel 3 évesen is félremehet egy morzsa, nem csak 8 hónaposan... kisfiam már 7 hónaposan rágcsálta a kenyérhéjat, remekül edzette vele az ínyét. Elcsócsálta, semmi baja nem lett a morzsáktól, pedig már 3,5 éves.
2013. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!