Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elkezdjem a hozzátáplálást?

Elkezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

4 hónapos kislányom van, 3500 grammal született, most 8 kiló fölött van már. 3-3,5 óránként szopizik, kizárólag anyatejes. Én már teljesen össze vagyok zavarodva annyi mindent hallok, olvasok, mondanak nekem. A gondom az hogy éjszaka is fel kel 3 óránként enni, ami nekem nem olyan fárasztó, de mindenhol azt sulykolják (anyukám, anyósom, ismerősök) hogy ennyi idősen, főleg ekkora súllyal át kellene már aludnia az éjszakát. Anyósom hetek óta próbál rávenni, hogy kezdjem el a kóstoltatást, annyiba beleegyeztem, hogy kapott 3 kanálka friss almalevet, de azóta is nyaggat, hogy na ma mit evett a kicsi, és mikor mondom hogy csak cicit, akkor húzza a száját (hál istennek már csak egy hétig lakunk velük:D) Ma beszéltem anyukámmal telefonon (külföldön lakunk) és most ő is azt ajánlotta, hogy kezdjek el szépen lassan mást is adni neki, mert ha csak enni kel fel éjszaka, nincs más baja csak éhes.

Kérlek segítsetek már nagyon össze vagyok zavarodva, nem tudom, hogy magamra hallgassak vagy azokra akik már felneveltek több gyereket is :) Én arra gondoltam hogy nem baj ha éjszaka eszik, mert úgy is fel kéne kelnem éjjel fejni, akkor meg már a kicsim sokkal hatékonyabban szívja ki, nem kéne aggódnom a mellgyulladástól, tejcsökkenéstől. Jól gondolom? Vagy azért kezdjem el a kóstoltatást? Annyira nehezen ment a szoptatás az elején, nem gondoltam volna, hogy eddig eljutunk, szeretném sokáig szoptatni, persze csak ha jó ez még neki.



2013. márc. 9. 15:59
1 2
 1/12 anyács ***** válasza:
69%

Én nem kezdeném el még a hozzátáplálást, csak 5-6 hónapos kora körül. Én 5 hónaposan kezdtem, mert bár anyatejes volt, mindent kinézett a számból a kislányom.


Éjszaka biztosan etetném ha éhes, egészes 8 hónapos koráig etettem is. Mostmár 15 hónapos, ha keveset vacsorázik, és éjjel éhes, kap egy adg tápot. Az éjszakai alvásról meg annyit, hogy kb 1 kezemen meg tudom számolni, hány éjszakát aludt át eddig!


A Te kislányod, neked kell eldönteni, hogy mi és hogy a jó neki!

2013. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Magadra hallgass! Nem kell egy négy hónapos kisbabának átaludni az éjszakát és az is teljesen természetes, hogy szopik még éjjel!


Ezt a cikket ajánlom, nagyon tanulságos (nem a hozzátáplálásról szól, hanem az éjszakai kelésről, stb.)

[link]

2013. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Én sem kezdeném el a hozzátáplálást. 5-6 hónaposan bőven ráér.

Ilyen pici korban nem várható el, hogy átaludja az éjszakát. És kételkedem benne, hogy " rendes" ételtől reggelig aludna. Még ezer dolog van ami miatt felkelhet, nem csak az éhség.

Persze, anyós, nagymama stb felnevelt már 1-2 v több gyereket. De még 10 éve is mások voltak az ajánlások, más volt a norma.

Bízz magadban, hallgass az ösztöneidre! Anyaként ez a legjobb, ami tehetsz!

Az, hogy hosszú távon tervezed szoptatni nagyon is jó, és előnyös.

2013. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, mint tapasztalat, 1 évesen evett már szinte mindenfélét a lányom, de csak 15 hós kora óta alussza át szinte mindig az éjszakát. 18 hónapos most
2013. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Az OK, hogy felkel éjszaka, na de 3 óránként? Szerintem az azért sok, de lehet, hogy nincs igazam. Én elkezdeném kóstoltatni, attól még tudsz sokáig szoptatni. Ha úgy látod mégsem érett még rá, akkor abbahagyod és majd később újra próbálkozol. Ennyi, nem kell ettől ennyire félni.
2013. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Utolsóval értek egyet. Valamiért mostanában nagy mumus lett ez a hozzátáplálás, félnek tőle mint a tűztől. Kicsit a ló másik oldala "a dédanyáink megrágták a töltöttkáposztát a 3 hónapos gyereknek és azt kapták"-nak. Egyensúly! Nekünk 3 hónapos a kisfiúnk, most kezdtük el kóstolgatni az almalevet. Még nem fogok kiváltani étkezést, de imádja és szerintem nem baj, ha elkezdjük hozzászoktatni!


A másik, szerintem már ha nem kelsz éjszaka fejni, nem apad el a tejed, ha van rendesen. Nekünk 2 hónaops kora óta 8-9 órát alszik éjjel, és kb 3 hete én nem kelek fejni, és nem apad, mert nappal viszont bepótolja rendesen. szóval az éjjel is 3 óra kelés szerintem is sok már, főleg 8 kiló fölött. Próbáld kicsit kihúzni.. az is lehet h csak szomjas, száraz a levegő vagy valami. Adj neki egy kis vizet, teát, párásíts, és lehet h elég lesz neki annyi.

2013. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
44%
Ahogy érzed. Ha úgy érzed korai, akkor valószínűleg az is. Akkor érdemes elkezdeni ha mér látszik hogy készen áll rá, kinézi a szádból a kaját pl. Az enyém is 4 hós és még közel nincs ehhez, ezért én sem kezdem el még pedig a védőnő is cseszeget, mert nem hízott szerinte eleget. (szerintem meg nem mindegy hogy múltkor teli hassal mérték most meg üressel). Volt 2-3 hét amikor átaludta az éjszakákat de újabban megint 4-5 óránként kel, de én akkor sem kezdem még el. Nekem azt súgja az ösztönöm hogy még korai. Szerintem te is tedd azt amit érzel és ahogy a gyermeked viselkedik.
2013. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jaj, néhány félreértettek, de rosszul is fogalmaztam, csak nagyon feldúlt voltam. Szóval a kóstoltatástól nem félek, csak azt erőltetik hogy váltsak ki most már egy vagy két szoptatást, ami még szerintem korai. A tej elapadástól azért félek, mert az első hónapban nagyon-nagyon megszenvedtem, hogy csak szoptatni kelljen a lányomat, nem akarom, hogy visszatérjen ez:S

A párásítás jó ötlet pont ma beszéltük párommal hogy nagyon száraz a levegő a hálószobában.

Tudom, hogy sokan fújnak itt is az anyósra, amúgy kedvelem őt, de néha megőrjít, a legújabb hogy le van maradva a kicsi, mert az ő két fia már átfordult ennyi idősen, mert nem hagyom eleget hason. De most mit tegyek ha nem szeret hason lenni? Amíg nem kezd el sírni hagyni szoktam, naponta többször is, de nem fogom ráerőszakolni.

2013. márc. 9. 20:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Átfordulnia 6hósan kell,a feje tartása miatt kell hason lennie meg hogy tudjon kúszni majd.Mindent hassról kezdenek,a felülést is.Jó duci babád van :D Enyém se kicsi,de nincs 8kiló és 5hós múlt.Én is úgy tudom,hogy 6-8hós koráig nem baj ha éjjel is eszik.Bár lehet szomjas vagy megszokásból cicizik már csak.Lányom 7hetesen aludt este 6tól reggel 6-8ig,majd a 3tól 4hónapig kelt éjfélkor és 5kor is enni.4hónaptól újra alszik este 7től reggel 6ig.
2013. márc. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Nem azt írtam, hogy válts ki étkezést,azt írtam kóstoltass. Onnan még hosszú lehet ám az út az étkezés kiváltásáig (babafüggő, mi 2 hét alatt kiváltottunk egy étkezést,ha a te babád is ilyen gyorsan halad, akkor már igényelte is, ha nem, akkor meg hetekbe is telik a kiváltás). Anyósodnak abban igaza van, hogy hasra kell tenni a babát. Nem azért mert el van maradva, hanem mert így nem erősödik a háta és később gondok lehetnek.

Mellesleg fogalmam sincs miért kellett azért lepontozni, mert azt írtam, hogy nem kell félni a hozzátáplálástól. Nem a szoptatás ellen szóltam, ha nem tűnt volna fel.

2013. márc. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!